لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۰

کمبود اعتبار، کمک به مردم کره شمالی را محدود می کند


برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد می گوید مردم کره شمالی، بویژه کودکان، از نظر غذا با وضعیتی بحرانی روبرو هستند، زیرا موجودی اعانات بین المللی به کوشش های آن در کشور تمام شده است.

«توربن دی یو» نماینده برنامه در کره شمالی می گوید در حالی که آژانس او در آغاز امیدوار بود امسال به بیش از ۶ میلیون گرسنه در آنجا برسد، احتمالا این رقم از دو میلیون نفر کمتر خواهد بود.


«دی یو» می گوید برنامه جهانی غذا فقط ۱۵ درصد از ۵۰۰ میلیون دلاری را که برای کمک غذایی نیاز دارد دریافت کرده است. محدودیت های جدیدی که دولت کره شمالی وضع کرده نیز کار را دشوار ساخته است.

«دی یو» می گوید ماه پیش، آژانس فقط اجازه داشت در ۵۷ منطقه کشور فعالیت کند، در حالی که در گذشته در ۱۳۱ ناحیه فعال بود. او همچنین اضافه می کند کره ای زبان ها از کار بعنوان کارمندان برنامه جهانی غذا ممنوع شده اند، و شمار اعضای دفتر آن در پیونگ یانگ از ۵۹ به ۲۶ نفر کاهش یافته است.

«دی یو» می گوید در نیمه دهه ۱۹۹۰، برنامه جهانی غذا قادر بود به ۷ میلیون نفر برسد، و اضافه می کند این برنامه و سازمان خواربار و کشاورزی وابسته به سازمان ملل متحد سال پیش تحقیقات مشترکی انجام دادند که نشان می داد نزدیک به ۹ میلیون نفر از مردم کره شمالی به کمک غذایی نیاز دارند، این رقم از یک سوم مجموع جمعیت ۲۳ میلیونی کشور بیشتر است.

XS
SM
MD
LG