لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۸

بیش از ۱۲ میلیون نفر در سراسر جهان قربانی قاچاق انسان هستند


بیش از ۱۲ میلیون نفر در سراسر جهان قربانی قاچاق انسان هستند
بیش از ۱۲ میلیون نفر در سراسر جهان قربانی قاچاق انسان هستند

سازمان ملل متحد تخمین می زند که بیش از ۱۲ میلیون نفر در سراسر جهان قربانی قاچاق انسان هستند. بیش از نیمی از آنها را زنان و دخترانی تشکیل می دهند که به کار اجباری با بردگی جنسی کشیده می شوند.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا می گوید: زیان شخصی و اجتماعی قاچاق انسان عظیم است و اهانتی به ارزش ها و باور اساسی ما است که تمام مردم در هر کجا شایسته هستند در ایمنی و والایی زندگی و کار کنند.

در ماه ژوئن، وزارت امور خارجه آمریکا گزارش سالانه خود را در باره قاچاق انسان منتشر کرد، و ایران را در فهرست کشورهایی قرار داد که کمترین کار را برای مبارزه با این پدیده انجام می دهند. در فهرست، شانزده کشور دیگر نیز دیده می شوند که برمه، کوبا، عربستان سعودی، کره شمالی و زیمبابوه از آن جمله هستند.

بنا به این گزارش، قاچاق انسان در داخل ایران گسترده است، و دولت ایران هیچ تلاشی در جهت رعایت حداقل معیارهای لازم برای از بین بردن آن به عمل نمی آورد. متخلفین به اندازه کافی مجازات نمی شوند، و حفاظت از قربانیان بسیار اندک است. زنان به گونه ای نامناسب در خطر هستند، و وضعیت قانونی و حقوقی نابرابر آنها، برخورداری از عدالت را برای کسانی که به زور مورد بهره برداری جنسی قرار می گیرند، فوق العاده دشوار می کند. درحقیقت، قربانیان سوء استفاده جنسی در برابر اعدام به جرم زنا کاری آسیب پذیر هستند.

وزارت امور خارجه آمریکا از دولت ایران می خواهد در تحقیق درباره قاچاق انسان و حفاظت از قربانیان این بلای وحشتناک، به کوشش های جامعه بین المللی به پیوندد.

XS
SM
MD
LG