لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۷

در حملات هوایی ائتلاف در افغانستان ۱۲ ستیزه گر کشته شدند


نیروهای آمریکا در افغانستان می گویند در حملات هوایی دست کم ۱۲ ستیزه گر کشته شدند. گفته می شود آنها در وارد کردن جنگجویان خارجی از پاکستان به افغانستان دست داشتند.

یک اطلاعیه نظامی حاکی است در حملات شبانه در ایالت خوست سنگرهای مرتبط با سراج حقانی، یک رهبر طالبان، هدف گرفتند.

روز سه شنبه همچنین، در پاسگاه مرزی اصلی در شرق افغانستان، مقامات می گویند یک بمب انداز انتحاری مرد، که برقع زنانه پوشیده بود، به گذرگاه تورکام حمله کرد. به گفته آنها، او خود را در نقطه عبور زنان منفجر کرد، یک پلیس و یک کودک را کشت و دست کم ۱۰ نفر را مجروح کرد.

در این میان، فرمانده جدید تمام سربازان ناتو در افغانستان می گوید او می خواهد نیروهای ناتو سیاست هایی را که برحفاظت از مردم افغانستان متمرکز است دنبال کنند.

دریادار جیمز استاوریدیس در مراسم تغییر پست فرماندهی در آلمان گفت او همچنین می خواهد راه های دیگری پیدا کند که متحدان ناتو بتوانند منابع بیشتری برای نبرد در افغانستان فراهم آورند.

درحالی که ایالات متحده تعداد سربازان خود در افغانستان را تقریبا دو برابر می کند، اکثر کشورهای ناتو مایل نبوده اند نیروهای رزمی بیشتری اعزام کنند.

دریادار استاوریدیس بعنوان فرمانده نظتامی ناتو، بر سربازانی از تمام سرویس ها و تمام کشورهای عضو اتحادیه فرماندهی خواهد کرد و از نزدیک با ژنرال استانلی مک کریستال فرمانده جدید آمریکا در مرکز افغانستان همکاری خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG