لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۰۷

گرامیداشت یاد مایکل جکسون در مراسم اهدای جوایز موسیقی پاپ در لس آنجلس


ستارگان آفریقایی تبار موسیقی پاپ آمریکا در نهمین سال اجرای مراسم اهدای جوایز این موسیقی که روز گذشته (یکشنبه ۲۸ ژوئن) در لس آنجلس برگزار شد و از طریق شبکه تلویزیونی « بی ای تی » به صورت زنده پحش شد یاد مایکل جکسون این تندیس موسیقی پاپ را از طریق اجرای موسیقی و دست آوردهای هنری او گرامی داشتند.

جو جکسون پدر مایکل جکسون که با کت وشلوار و کلاه لبه پهن سیاه درمراسم فرش قرمز اهدای این جوایز شرکت کرده بود به شبکه تلویزیونی سی ان ان که این مراسم را به طور زنده پخش می کرد گفت: « ای کاش مردم این احساسات را در دوران حیات نسبت به مایکل نشان می دادند و ایکاش او می توانست ببیند که مردم تا چه حد به او علاقه دارند. »

اغلب شرکت کنندگان در این مراسم که مایکل جکسون را یک پیشکسوت و حتی دلیل وجود چنین مراسمی برای اهدای جوایز به هنرمندان آفریقایی تبارآمریکا می دانند، به خبرنگاران گفتند که هنوز از خبر درگذشت نابهنگام او در شوک و ناباوری به سر می برند.

در حالی که تنها سه روز از درگذشت جکسون می گذرد ، برگزار کنندگان مراسم اهدای جوایز « بی ای تی» در آدیتوریوم شراین که قرار بود از ورزشکاران ، موسیقی دان ها و بازیگران آفریقایی تبار قدردانی کنند، با ایجاد تغییراتی سریع در چگونگی اجرای برنامه آن را به صورت نوعی سرسپاری، تماما به مایکل جکسون اختصاص دادند.

جیمی فاکس، بازیگر برنده جایزه اسکار برای بازی در نقش ری چارلز در فیلمی به همین نام ،مجری برنامه مراسم اهدای جوایز موسیقی بی ای تی بود. او درحالی که با کت چرمی قرمز، شلوار سیاه و تک دستکش سنگدوزی شده خود را به شکل مایکل جکسون درآورده بود از حاضران خواست که غمگین نباشند و سپس به اجرای ترانه « بزن به چاک» پرداخت و حرکات رقص مایکل جکسون را با مهارت تقلید کرد.

در طول این برنامه ضمن نمایش تصاویر وفیلم های ویدیویی مایکل جکسون ، موسیقی او توسط خوانندگان مختلف اجرا شد و بیونسه، ستاره موسیقی آر اند بی نیز یک ترانه مذهبی را در حالی که لباس سفید پوشیده بود و زیر نواری از نور ایستاده بود به یاد مایکل جکسون اجرا کرد.

هنگامی که در پایان این برنامه جانت جکسون به روی صحنه آدیتوریوم ظاهر شد، حاضران به شدت از او استقبال کردند اما غم و درد در چهره او به خوبی نمایان بود. دقایقی به طول انجامید تا جانت جکسون توانست دهان بگشاید و برای لحظاتی به نظر رسید که او ممکن است نتواند سخن بگوید:« تمام اعضای خانواده من می خواستند که امشب اینجا باشند اما این عمل بسیار دردناک تر از حد تحمل آن ها بود بنابراین از من خواستند تا از طرف همگی آنها با شما صحبت کنم.»

برنامه تا لحظه ورود جانت جکسون بر روی صحنه حالت شادی و شادمانی داشت اما با حضور این خواننده ناگهان موج اندوه و سکوت جمعیت را فرا گرفت. جانت جکسون ضمن سپاسگزاری از حمایت های یکایک مردم و دوستداران برادر خود به حاضران گفت:«مایکل برای شما یک تندیس هنری بود اما برای ما عضوی از خانواده و ما به شدت دلتنگ او هستیم و هرگز فقدان او را فراموش نخواهیم کرد.»

در اطلاعیه ای که توسط یکی از نزدیکان خانواده جکسون از قول پدر و مادر مایکل جکسون در مقابل دوربین شبکه تلویزیونی « بی ای تی» قرائت شد، آن ها رسما اعلام کردند که حق کامل نگهداری از سه فرزند مایکل جکسون با آن ها خواهد بود.

خانواده جکسون دستور یک کالبد شکافی دوم و مستقل را برای مایکل که پنج شنبه گذشته به صورتی غیرمترقبه در قصرمسکونی خود در لس آنجلس درگذشت صادر کرده اند تا بتوانند به جزئیات دقیق چگونگی مرگ او پی ببرند. نتایج آزمایشات پزشکی قانونی شهر لس آنجلس در طول ۴ تا ۶ هفته آینده اعلام خواهد شد.

بنا بر یافته های مقدماتی پزشکی قانونی، هیچگونه اثراتی از آسیب ها و یا ضربات جسمانی، خونریزی داخلی و یا هرگونه وضعیت مشکوکی در حول و حوش واقعه مرگ جکسون دیده نشده است.

وکیل و سخنگوی دکترکنراد موری، پزشکی که هنگام مرگ بالای سر مایکل جکسون بوده است مدعی است که موکل او هنگامی که به بالین این خواننده فراخوانده شده است او را بیهوش یافته است. دکتر موری بنا بر گفته این وکیل فورا به احیای جکسون پرداخته است.

وکیل دکتر موری هم چنین تمام اتهامات در رابطه با این مسئله که این پزشک برای مایکل جکسون داروهای مسکن قوی تجویز کرده است را رد کرد. این داروها بنا بر شایعاتی که این روزها در مطبوعات مختلف برسرزبان است می تواند کلید رمزحل معمای مرگ نابهنگام مایکل جکسون باشد که تا دو ماه دیگر قرار بود تا تولد 51 سالگی خود را جشن بگیرد.

پرزیدنت باراک اوباما در یک نامه خصوصی تالمات خود را از مرگ نابهنگام مایکل جکسون ابراز کرد و به خانواده او تسلیت گفت.

سخنگوی کاخ سفید دیوید اکسلراد در برنامه « ملاقات با خبرنگاران» در شبکه تلویزیونی ان بی سی گفت که رئیس جمهور آمریکا مایکل جکسون را یک هنرمند یگانه با زندگی غم انگیز توصیف کرده است.

XS
SM
MD
LG