لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۹

نیروهای طالبان هفت پلیس افغان را کشتند


مسئولان افغان روز یکشنبه گفتند شورشیان طالبان در حملاتی جداگانه در روز شنبه در غرب افغانستان دست کم هفت مأمور پلیس را کشتند.
این مسئولان می گویند شبه نظامیان طالبان به یک مقر پلیس در استان «فراه» حمله کردند و در جریان درگیریها دست کم پنج پلیس و هفت ستیزه جوی طالبان کشته شدند.

در حمله دیگری در استان فراه در روز شنبه، نیروهای طالبان به پلیس افغانستان حمله کردند. این درگیری موجب کشته شدن دو مأمور پلیس و دست کم پنج شورشی عضو طالبان شد.

ژنرال خداداد، وزیر مبارزه با موادمخدر افغانستان یک روز پس از آن که یک مسئول ارشد آمریکایی از تلاش ها برای ریشه کن کردن کشت خشخاش انتقاد کرد، از برنامه های دولتی در این رابطه دفاع کرد.
آقای خداداد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در کابل گفت برنامه های مبارزه با مواد مخدر دولتی دستاوردهای زیادی از جمله ظرفیت سازی، و همکاری های بین المللی و منطقه ای را به همراه داشت. او همچنین گفت دولت افغانستان در انتظار آن است که آمریکا استراتژی مبارزه با مواد مخدر خود را اعلام کند.

روز شنبه ریچارد هولبروک نماینده ویژه آمریکا در افغانستان و پاکستان به وزیران خارجه گروه هشت کشور صنعتی جهان گفت تلاش ها برای نابودی کشت خشخاش، صدها میلیون دلار را به هدر داده است. او این تلاش ها را «ناموفق» خواند که تنها موجب جلب حمایت برای شورشیان طالبان شده است. آقای هولبروک گفت ایالات متحده اینک سرمایه بیشتری را صرف حمایت از کشت قانونی و توسعه کشاورزی می کند.

افغانستان تولید کننده عمده تریاک در جهان است و تجارت آن منبع اصلی درآمد برای گروه تروریستی طالبان است.

XS
SM
MD
LG