لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۵

رییس جمهوری آمریکا تصویب لایحه مقابله با تغییرات آب و هوا را «تاریخی» توصیف می کند


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا لایحه مقابله با آثار تغییرات جّوی را که روز جمعه به تصویب مجلس نمایندگان رسید، «تاریخی» و برای ایجاد اشتغال بسیار مهم توصیف می کند.

پرزیدنت اوباما در سخنرانی رادیویی هفتگی خود می گوید این لایحه سرانجام انرژی پاک را «سود بخش» خواهد ساخت. لایحه محدودیت های شدیدی بر انتشار گازهای زیانبار برقرار می سازد و یافتن منابع انرژی جایگزین را تشویق می کند. رییس جمهوری می گوید لایحه موجب خواهد شد سرمایه گذاری در انرژی پاک که هزاران شغل بوجود خواهد آورد، افزایش پیدا کند.

لایحه روز جمعه با اختلاف رای اندکی در مجلس نمایندگان به تصویب رسید و اینک برای بررسی به سنا فرستاده می شود. آقای اوباما روز شنبه برای حمایت از لایحه با هر یک از سناتورها تماس گرفت، و گفت آنها نباید نگران آینده باشند.

سرنوشت لایحه در سنا معلوم نیست، در آنجا جمهوریخواهان، که در اقلیت قرار دارند، می توانند برای جلوگیری از تصویب آن از موانع رویّه ای استفاده کنند.

رهبران دمکرات مجلس نمایندگان برای راضی ساختن قانونگزاران ایالت های کشاورزی تغییراتی در لایحه انجام دادند. آنها از آن بیم دارند که لایحه هزینه های انرژی را در حوزه های انتخابیه آنها بالا ببرد.

فقط هشت عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان به لایحه رای دادند.

XS
SM
MD
LG