لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۶

آخرین شب زندگی مایکل جکسون به خوشی گذشت


امروز درحالی که میلیون ها تن از هواداران مایکل جکسون از روسیه تا مکزیک به سوگ او نشسته اند و ستاره او در پیاده روی بلوار هالیوود گلباران شده است، کامیون های باربری در آخرین خانه مسکونی جکسون در لس آنجلس، در حال انتقال اثاثیه او به مکان نامعلومی هستند.

مایکل جکسون که روز پنج شنبه ۴ تیر ماه (۲۵ ژوئن) در لس آنجلس درگذشت، شب آخر زندگی خود را روی صحنه، جایی که بیش از هر جای دیگر دوست می داشت گذراند. سلطان موسیقی پاپ در آخرین شب حیات خود چهارشنبه شب به مرکز استیپل سنتر لس آنجلس رفت تا به تمرین نهایی کنسرتی که هواداران او بی صبرانه انتظار آن را می کشیدند بپردازد.

مایکل جکسون، ده ها رقصنده ، نوازندگان ارکستر او، طراحان رقص، طراح لباس و وسایل صحنه و کارگردان های هنری کنسرتی که هرگز اجرا نشد قرار بود تا اوایل هفته آینده به شهر لندن در انگلستان پرواز کنند تا روی صحنه بزرگ «آرینای ۰۲» این شهر یک بار دیگر یک تمرین کلی انجام دهند. اما در حدود نیم روز پنج شنبه جکسون دچار ایست قلبی شد.

کسانی که در محل تمرین در مرکز استیپل حضور داشتند، مایکل جکسون را سرحال و پرشور توصیف می کنند و می گویند مایکل از پیشروی کارهاانرژی تازه ای یافته بود و هیچگونه نشانی از آنچه روز بعد بر او واقع شد در ظاهر او نمایان نبود.

کارگردان کنسرت، کنی اورتگا، طراح رقص و کارگردان سینما که تازه ترین فیلم او به نام «موزیکال دبیرستان» و دو شوی تئاتری موزیکال او، «هانا مونتانا» و «دیرتی دنسینگ» از موفقیت زیادی برخوردار است چهار ماه قبل هنگامی که به گروه جکسون پیوست آن را «بزرگ ترین افتخار زندگی هنری» خود خواند که بتواند با مایکل جکسون این نابغه موسیقی جهان همکاری کند.

اورتگا می گوید در طول چهار ماه گذشته، مایکل با خوشحالی فراوان در تمام مراحل کار این کنسرت مشارکت داشت و مطابق معمول ۱۵۰ درصد از وجود خود را در آن گذاشته بود: «چهارشنبه شب، مایکل چند دقیقه ای در کنار من ایستاد و ما هر دو به صحنه که حالا کار آن تکمیل شده بود نگاه کردیم و من شعف و شادی او را حس کردم که از اینکه به مراحل تکمیل کار تا این حد نزدیک شده اند تا چه حد به خود می بالد. او واقعا خوشحال بود و بی صبرانه در انتظار اجرای این برنامه های تازه بود.»

اورتگا به خبرنگاران گفت که او هیچ گونه نشانه ای از این مساله که مایکل جکسون از دارو و یا داروهایی استفاده می کرده در حین کار ندیده است و فکر نمی کند که جکسون با ورزش چند ساعت در روز به خود آسیبی رسانده باشد:«مایکل هر روز می رقصید، نرمش می کرد و با طراح رقص ما، تراویس پین ساعت های متوالی تمرین می کرد. او لاغر اما در شرایط عالی بدنی بود. به خصوص هنگامی که قرار بود روی صحنه برود همیشه وزنش کم می شد و به دلیل همین تمرین ها بدنش در وضعیت بهتری قرار می گرفت.»

اورتگا در ادامه این سخنان می گوید مایکل جکسون به اندازه کافی وقت استراحت داشت: «مایکل هر روز به محل تمرین می آمد و بعد از چند ساعت کار با رقاصان، طراحان، خوانندگان گروه کر، اعضای ارکستر و طراحان صحنه به خانه بازمی گشت و به استراحت می پرداخت. او مراقب سلامتی خود بود و در عین حال می کوشید تا در تمام مراحل مختلف تهیه برنامه شرکت داشته باشد.»

رندی فیلیپس، مدیرشرکتی که کار تهیه کنسرت مایکل جکسون را به عهده داشت و بیش از ۲۰ میلیون دلار برای آن سرمایه گذاری کرده بود یکی دیگر از کسانی است که چهارشنبه شب در مرکز استیپل حضور داشت: «این آخرین تمرین واقعا شگفت انگیز بود. مایکل به بهترین نحو برنامه خود را اجرا کرد به طوری که مو بر اندام انسان راست می ماند.»

فیلیپس گفت: «من واقعا افتخار می کنم که توانستم در این آخرین جلسه حضور مایکل جکسون بر روی صحنه شاهد آن باشم. شاهد اعتماد به نفس کم نظیری که از خود نشان داد و غرور و افتخاری که هنگام اجرای تازه ترین ابتکارات هنری در او موج می زد. این خاطره ای است که من برای همیشه در روح و قلب خود ازمایکل جکسون خواهم داشت. خاطره ای ابدی و فراموش نشدنی.»

کن اهلریچ که ده ها برنامه تلویزیونی از مایکل جکسون در طول دوران زندگی حرفه ای او تهیه کرده است چهارشنبه شب به استیپل سنتر رفته بود تا درباره امکان پخش ماهواره ای یکی از کنسرت های تازه مایکل جکسون با او صحبت کند: «او از من به گرمی استقبال کرد و خیلی شاد و سرحال به نظر می آمد و دائم با همه شوخی می کرد. پس از گفتگو مایکل از من دعوت کرد که بمانم و تمرین آخر را روی صحنه تماشا کنم.»

اهلریچ می گوید: «هرچند این صحنه ها هنوز در دست تهیه بودند اما حضور مایکل چنان قدرتمند بود که مرا شگفت زده کرد. ناگهان احساس کردم این کریس براون، جاستین تیمبرلیک یا آشر نیست که من تماشا می کنم. این مایکل جکسون است، نابغه ای که در مدرن ترین شکل هنری که تا کنون از او دیده ام روی صحنه تجسمی دوباره پیدا کرده است.»

آلونزو، یک شعبده باز سیرک است که مایکل جکسون او را برای بخشی از کنسرت استخدام کرده بود. بخشی که او نیزه نورانی را به صورتی به روی صحنه پرتاب می کند که چرخی به دور بدن جکسون می زند، به میان جمعیت می رود از بالای سر آن ها یک بار دیگر به سوی مایکل جکسون پرواز کرده و در دست او قرار می گیرد: «مایکل ساعت ۶ بعداز ظهر به محل تمرین رسید اما تا ساعت ۹ شب تمرین خود را شروع نکرد. به نظر می رسید که صدایش کمی گرفته است. اما حالش بسیار خوب بود و خوشحال و سرحال به نظرمی رسید. او چند آهنگ را پشت سرهم خواند بعد رفت تا به وسایلی که برای اجرای آهنگ «تریلر» انتخاب کرده بود نگاه کند. یک عنکبوت سیاه غول آسا! او در حال رقص و شوخی با اطرافیان بود و می خندید. اگر درد بدنی یا مساله دیگری داشت به نظر هیچ یک از ما نرسید که اینچنین است.»

فرانک دیلیو، مدیر برنامه های مایکل جکسون هم می گوید: «او حال و روز خیلی خوشی داشت و اصلا به نظر نمی رسید که مساله ای داشته باشد. مایکل حتی با چالش های اجرایی برنامه ها نیز با خوشبینی برخورد می کرد. او در انتظار بازگشتی بود که ابرستاره بودن او را یک بار دیگر و به شکلی که همیشه در ذهن خود پرورانده بود ثابت کند و همه چیز می رفت تا او را به آن لحظه برساند.»

دیلیو می گوید: «او می خواست فرا نژادی و فرا فرهنگی بودن خود را به نمایش بگذارد، بخش عظیمی از بدهی های خود را پرداخت کند و به سه فرزند خود فرصتی بدهد تا بفهمند چرا میلیون ها هوادار پدرشان در سراسر دنیا او را به عنوان سلطان موسیقی پاپ جهان می شناسند.»

دیلیو می گوید: «آن شب او به من گفت که تا چه حد از اینکه همه چیز به خوبی پیش می رود خوشحال است.»

XS
SM
MD
LG