لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۶

درگذشت مایکل جکسون  در اثر ایست قلبی در لس آنچلس


مایکل جکسون ، ابرستاره موسیقی پاپ آمریکا، در اثر ایست قلبی در منزل مسکونی خود در لس آنجلس درگذشت.

سخنگوی پزشکی قانونی منطقه لس آنجلس تائید کرد که مایکل جکسون پس از آن که دچار یک ایست قلبی شد با آمبولانس به بیمارستان یوسی ال ای در غرب لس آنجلس آورده شد .

چند دقیقه پس از انتشار خبر درگذشت مایکل جکسون ، محوطه جلوی بیمارستان یوسی ال ای از انبوهی از جمعیت طرفداران این خواننده محبوب درحالی که که در بهت و حیرت فرو رفته بودند و یا اشک می ریختند پرشد. وسائل نقلیه حامل دوربین های رسانه های مختلف و خبرنگاران از خبرگزاری های مختلف بلافاصله در محل بیمارستان حاضر شدند و تعداد جمعیت به قدری زیاد بود که رفت و آمد در محل غیر ممکن شد و هنوز هم هلی کوپترهای خبری و پلیس بر فراز جمعیت و محوطه بیمارستان در حال پرواز هستند. در حالی که جمعیت طول شب را با افروختن شمع در مقابل بیمارستان می گذرانند.

بنا برگفته سخنگوی پزشکی قانونی روز جمعه کالبد شکافی روی بدن مایکل جکسون انجام خواهد گرفت تا دلایل دقیق مرگ او واین که آیا شرایط بخصوصی منجر به ایست قلبی او شده است یا نه روشن شود.

بنا بر گزارش روزنامه لس آنجلس تایمز، پلیس این شهر پرونده ای برای رسیدگی به این قضیه باز کرده است. هرچند منابع موثق گزارش داده اند که به نظر نمی رسد که وضعیت مشکوکی در ارتباط با مرگ این ستاره پاپ وجود داشته باشد.

ماموران آتش نشانی و بخش آمبولانس و کمک های اولیه بیمارستان یوسی ال ای می گویند هنگامی که به منزل مایکل جکسون رسیدند او روی زمین افتاده بود و دیگر نفس نمی کشید. عملیات لازم برای نجات او در همان محل انجام شد و سپس جکسون به بیمارستان منتقل شد.

ابرستاره موسیقی پاپ که برای همیشه چهره رقص و موسیقی روی صحنه و ویدیو را عوض کرد هنگام مرگ ۵۰ سال داشت. او در دهه ۷۰ میلادی نخست به همراه اعضای خانواده خود و به عنوان یک ستاره خردسال کار خوانندگی را آغاز کرد. بعدها مایکل جکسون کار موسیقی را به تنهایی ادامه داد و ده ها آهنگ و ترانه موفق و پرفروش ساخت و یکی از پرطرفدارترین چهره های موسیقی جهان به شمار می رفت.

جکسون در سال های اخیر دچار اتهامات پرجنجالی شد که در دادگاهی در سال ۲۰۰۵ او از تمام این اتهامات مبرا شد. او قرار بود که در ماه ژوئیه در یک سری کنسرت های « بازگشت» در شهر لندن در انگلستان شرکت کند و تصمیم داشت تا از این طریق یکبار دیگر با یک انفجار به صحنه موسیقی بازگردد اما مرگ مجالش نداد.

XS
SM
MD
LG