لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

مرگ فرح فاوست ستاره سریال قدیمی فرشتگان چارلی


فرح فاوست یکی از سه ستاره سریال تلویزیونی « فرشتگان چارلی» که با موهای افشان و لبخند همیشگی تبدیل به یکی از تندیس های سکس و زیبایی دهه ۷۰ میلادی شد پس از مدت ها مبارزه با بیماری سرطان روده بزرگ در بیمارستانی در شهر ساحلی سانتا مانیکا در حومه لس آنجلس درگذشت. او هنگام مرگ ۶۲ سال داشت.

فرح فاوست که در دهه ۸۰ میلادی کوشید از تصویری که از خود به صورت یک سمبل فانتزی به دست داده بود جدا شود در چند فیلم جدی نیز بازی کرد که در این فیلم ها در نقش زن های مورد تعرض مردان با چهره ای ساده و رنج دیده ظاهر شد که کاملا با تصاویری که تا آن تاریخ از او در اذهان مانده بود تفاوت داشت.

رایان اونیل، پدر تنها فرزند فرح فاوست نیز که خود پیش از این به بیماری سرطان مبتلا بوده است در طول دوران بیماری این بازیگر در کنار او بوده است.

پل بلاچ سخنگوی این زوج هنری از قول رایان اونیل گفته است:« فرح پس از یک مبارزه طولانی با بیماری سرطان از میان ما رفت. هر چند این دوران بسیار سختی برای خانواده و دوستان او به شمار می رود اما همگی ما برای حضور در زندگی یکایک ما خوشوقت و سپاسگزاریم و خاطره او را برای همیشه زنده نگاه می داریم.»

ژاکلین اسمیت یکی دیگر از هم بازی های فرح فاوست در سریال تلویزیونی فرشتگان چارلی می گوید:« فرح زنی معتقد و مبارز بود و امروز او درمیان فرشتگان واقعی به آن کمال آرامش رسیده است.»

فرح فاوست در سال۲۰۰۶به بیماری سرطان مبتلا شد و در دوران بیماری یک بار دیگر به سوی رایان اونیل بازگشت که پدر پسر ۲ ساله او ردموند به شمار می رود. اخیرا رایان اونیل که هرگز با فاوست ازدواج نکرده بود از او تقاضای ازدواج کرد وبه خبرنگاران گفت که به محض این که او بتواند بگوید بله با او ازدواج خواهم کرد.

وقایع بیماری، جراحی ها و دوران نقاهت فرح فاوست سال گذشته به خواست او به صورت یک فیلم مستند به نام « داستان فرح» درآمد. فرح فاوست برای درمان بیماری سرطان خود به آلمان مسافرت کرد و از طرق مختلف با این بیماری به مبارزه برخواست.

پیام فرح فاوست در این فیلم به بیماران سرطانی این بود که : « تا جایی که می توانید مقاومت کنید، مهم نیست دکترها به شما چه می گویند. بجنگید و خسته نشوید.» این فیلم در تاریخ ۱۵ مه ۲۰۰۹ از تلویزیون پخش شد و بیش از ۹ میلیون تماشاگر آن را تماشا کردند.

در فیلم مستند داستان فرح، فرح فاوست پیش از آنکه بر اثر شیمی درمانی موهای افشان خود از دست بدهد آن را به طور سمبلیک از ته تراشید تا بگوید که بیماری سرطان و سر تراشیده مسئله خجالت آوری نیست. در اواخر بیماری و در روزهای آخر زندگی، فاوست به سختی می توانست پاسخ اطرافیان از جمله پسر خود را بدهد.

فرح فاوست در دوران آغاز حرفه هنری خودبه عنوان مدل عکاسی، و در زمانی که همسر لی میجر، بازیگر نقش اول سریال تلویزیونی مرد شش میلیون دلاری بود توانست سخنگوی اجناس تجارتی مختلف شود و پس از آغاز کار در سریال فرشتگان چارلی تبدیل به پرطرفدارترین بازیگران این سریال تلویزیونی شد.

XS
SM
MD
LG