لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۱۸

درگذشت اد مک ماهون شخصیت تلویزیونی و همکار جانی کارسون


اد مک ماهون، یکی از شخصیت های با سابقه تلویزیونی که سال ها در برنامه تلویزیونی شوی امشب با جانی کارسون همکاری داشت در سن ۸۶ سالگی در لس آنجلس درگذشت.

این صدای مک ماهون بود که از سال ۱۹۶۲ به مدت ۳۰ سال، هرشب جانی کارسون مجری محبوب برنامه های شوی امشب با جانی کارسون را در شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا به روی صحنه فرامی خواند.

این نوع فراخوانی با گذشت زمان چنان به معروفیت رسید که حتی جک نیکلسون در فیلم دلهره آور « تلالو» ساخته ۱۹۸۰ استانلی کوبریک از آن استفاده کرد و قبل از این که در را با تبر بشکند و وارد اطاقی که همسرش در آن پنهان شده بود شود ، از لای چوب های شکسته در اطاق می گوید: « این شما و این جانی».

بعد از پایان برنامه های شبانه و کناره گیری جانی کارسون از این شو، اد مک ماهون مدتی هم به اجرای شوی معروف دیگری به نام « درجستجوی ستارگان » اشتغال داشت که امروزه فورم های تازه تر آن در تلویزیون های سراسری آمریکا و بریتانیا از جمله « آمریکن آیدل» یا کشف یک استعداد تازه در دنیای خوانندگی و برنامه های دیگر شبیه به آن از برنامه های محبوب تلویزیونی به شمار می روند .

اد مک ماهون در چند فیلم سینمایی نیز اغلب در نقش خود ظاهر شده است. اما با وجود تمام فعالیت های هنری که درآمد سرشاری را نیز نسیب او کرد، اد مک ماهون درسال های اخیر دچار شرایط مالی وخیم و حتی ورشکستگی شد.

اد مک ماهون در سال ۲۰۰۸ مجبور به فروش قصر مسکونی چند میلیون دلاری خود در محله ثروتمند نشین بورلی هیلز شد. این واقعه که در اوایل بحران های اقتصادی کنونی در بازار مسکن آمریکا اتفاق افتاد، مک ماهون را علیرغم گوشه گیری از کارهای هنری یک بار دیگر در صدر اخبار و شایعات روز قرار داد.

اد مک ماهون هم چنین در چند سال گذشته از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار نبود. او در سال ۲۰۰۷ پس از زمین خوردن و شکستن گردن مدتی طولانی در بیمارستان بستری شد و چندی پیش نیز دچار یک بیماری عفونی ریوی شد اما دلیل مرگ او هنوز مشخص نشده است.

XS
SM
MD
LG