لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۸

فروش  ترانه خدا درکنار ماست باب دیلان در حراجی کریستی به مبلغی گزاف


بنا بر گزارش خبرگزاری رویتر، اقلام و متعلقات هنرمندان معروف پاپ جهان در یک حراج ویژه در حراجی معروف کریستی در شهر نیویورک توانست فروش چشم گیری داشته باشد

روز گذشته در این حراج بی سابقه یک پوستر دیواری متعلق به تبلیغات آلبوم « سارجنت پپر» از گروه قدیمی بریتانیایی، بیتل ها، توانست به مبلغی بالغ بر ۵۲ هزار دلار فروخته شود. هم چنین اقلام گوناگون دیگری از دوران راک، پانک و گرانج به فروش گذاشته شد که هریک توانست به قیمت گزافی فروخته شود.

بیش از ۳۰۰ قطعه از ترانه های دست نوشته باب دیلان و هم چنین کت چرمی شخصیت تلویزیونی، باب کرین که در سریال کمدی « قهرمانان هوگان » به تن می کرد در مجموع توانستند به مبلغ ۶۵۰ هزار دلار فروخته شوند.

بیش از ۷۰ درصد از اجناسی که در این حراج بی سابقه روز گذشته به فروش گذاشته شد توانست خریدار پیدا کند.

بنا برگفته سیمون لیپمن مدیر بخش فرهنگ پاپ حراجی کریستی ،قطعات یادگاری از دوران پایه گیری موسیقی گرانج و پانک راک به ویژه طرفداران و خریداران بیشتری داشتند.

گیتارباس ساخت « سیرز» کرت کوبین، به مبلغ ۴۳ هزار دلار به فروش رسید و یک کت چرمی با امضای اعضای گروه « نیروانا» و «ساوند گاردن» توانس به مبلغی بیش از ۱۲ هزار دلار به فروش برسد.

دو قطعه ترانه دست نوشته بان اسکات، آهنگساز گروه « ای سی دی سی» - و کتابچه آهنگسازی او از دوران دهه ۷۰ میلادی توانست به مبلغ ۳۵ هزار دلار فروخته شود.

لیپمن در حالی که به کت چرمی باب کرین که به مبلغ ۴۰ هزار دلار فروخته شد اشاره می کند می گوید:« حالت دلتنگی برای گذشته و نوستالژی که در حول و حوش یادگارهای دوران مختلف فرهنگ پاپ وجود دارد حتی در دوران اقتصادی ناهمگون امروز هم می تواند خریداران بی شمار را به سوی این اقلام جذب کند. »

چند فقره اجناس عجیب وغریب نیز در حراج روز سه شنبه کریستی فروخته شد از جمله ۵ دستبند آهنی و کلید های آن که متعلق به شعبده بازی به نام « هری هودینی» بود که در اوائل قرن بیستم در حالی که با دست های دستبند زده به عمق آب های رودخانه پرتاب می شد خود را در چند لحظه کوتاه نجات می داد وبه سطح آب برمی گشت. این دستبند و کلید ها نیز به مبلغ گزاف ۲۵ هزار دلار فروخته شدند.

دستکش هایی که جانی دپ در فیلم « ادوارد دست قیچی» از آن ها استفاده کرد است به مبلغ ۱۶ هزار دلار فروخته شد و یک نسخه از فیلمنامه « پدرخوانده» با امضای مارلون براندو، بازیگر نقش اول فیلم نیز به مبلغی بالغ بر ۱۰ هزار دلار فروخته شد.

ترانه با دست نوشته باب دیلان به نام « خدا در کنار ماست» یکی از محبوب ترین قطعات حراجی بود که به مبلغ ۲۵ هزار دلار فروخته شد.

علاوه بر قیمت های پنج رقمی در این حراجی کریستی اقلام ارزان تری نیز به فروش رفت از جمله یک دست لباس کامل شامل کت چرمی، پیراهن، شلوار، کمربند، کفش و یک جفت عینک آفتابی که توسط پیتر دینکلیج بازیگر فیلم « مرگ در خاکسپاری» در این فیلم که محصول سال ۲۰۰۷ است پوشیده شده بود توانست به مبلغ ناچیز فقط ۲۵ دلار به فروش برسد.

XS
SM
MD
LG