لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۹

افزایش برنامه های فارسی صدای آمریکا به منظور مقابله با ارسال پارازیت از ایران


هیات مدیره ناظر بر صدای آمریکا و دیگر برنامه های خارجی (بی بی جی) به منظور مقابله با ارسال پارازیت از ایران، ارسال و مخابره برنامه های رادیو، تلویزیون و اینترنتی صدای آمریکا و همچنین رادیو فردا (وابسته به رادیو اروپای آزاد) را افزایش داده است.

جفری هیرشبرگ، عضو هیات مدیره بی بی جی اعلام کرد: «ارسال پارازیت از ایران بر روی سیگنال های رادیو و تلویزیونی ما بر خلاف موافقت نامه های بین المللی است و از آن مهم تر این که بی عدالتی نسبت به مردم ایران محسوب می شود.»

ارسال پارازیت بر روی ماهواره پخش تلویزیونی صدای آمریکا در هفته های اخیر افزایش یافته است. بخش فارسی صدای آمریکا به منظور مقابله با این وضعیت، اکنون برنامه های خود را با استفاده از پنج ماهواره و از طریق شش کانال مختلف برای مخاطبان خود پخش می کند.

همچنین، پخش برنامه های موج کوتاه رادیو فردا از بیست و یکم ماه ژوئن به عنوان بخشی از تلاش برای مقابله با فرستادن پارازیت از ایران افزایش یافته است.

در این میان باید اشاره کرد به دنبال انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و پیامدهای بعدی آن، وب سایت بخش فارسی صدای آمریکا و وب سایت رادیو فردا با استقبال شدید ایرانیان روبرو شد. به طوری که میزان بازدید از این دو وب سایت در انتهای هفته منتهی به بیستم ماه ژوئن در مقایسه با ابتدای این ماه ۴۰۰درصد افزایش یافت.

هفته گذشته، صدای آمریکا و رادیو اروپای آزاد برای خدمت رسانی بهتر به بینندگان و شنوندگان خود برنامه های جدیدی در نظر گرفتند. از جمله: تلویزیون فارسی صدای آمریکا برنامه بامدادی یک ساعته برای مخاطبان خود در نظر گرفت و همچنین پخش دو ساعت گزارش ویژه در خصوص رویدادهای انتخاباتی ایران را جایگزین دو ساعت برنامه های معمولی عصرانه کرد.

وب سایت فارسی صدای آمریکا هم با افزودن سرویس تویتر به خدمات قبلی خود ظرف کمتر از یک هفته توانست بیش از ۳۵۰۰نفر از مشترکان تویتر را با خود همراه کند. این وب سایت بر میزان خبرها، تحلیل ها، ویدیوها و نظر مخاطبان خود پیرامون وقایع اخیر ایران نیز افزوده است.

رادیو فردا نیز مدت زمان مجله عصرگاهی و شبانه را از سی دقیقه به ۹۰دقیقه افزایش داده است و چناچه ضرورت ایجاب کند با قطع برنامه های معمولی غیر خبری، اخبار فوری و مهم را پخش می کند.

XS
SM
MD
LG