لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۱

وزارت امور خارجه ایران صدای آمریکا و BBC را مسئول نا آرامی در ایران خواند 


وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می گوید که صدای آمریکا و بنگاه سخن پراکنی بریتانیا یا BBC مسئول نا آرامی در ایران در پی انتخابات هستند.

تلویزیون موسوم به Press T.V (پرس تی وی) وابسته به جمهوری اسلامی به نقل از حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، گفت که هرگونه تماس شهروندان ایران با این سازمان های خبری مخالف تمامیت ایران است و به عنوان اقدام دشمن علیه ملت ایران قلمداد خواهد شد.

این سخنگو گفت که صدای آمریکا و BBC پاسگاه های فرماندهی هستند که شورش های جاری پس از انتخابات را طرح ریزی می کنند. مقامات جمهوری اسلامی پوشش رسانه های مستقل را از اعتراضات مخالفان شدیداً محدود ساخته اند و در نتیجه شاهدان عینی با بهره بردن از اینترنت و تلفن همراه گزارش هایی از آنچه مشاهده می کنند ارسال می دارند. این شاهدان متکی به تارنماهایی چون توییتر و فیس بوک و یو تیوب هستند تا جهان را از تظاهرات و از سرکوب در شهرهایشان آگاه کنند.

در یک نوار ویدیو که روز یکشنبه از شبکه خبری CNN آمریکا پخش شد، تصویر ظاهراً حمله شبانه به یک منزل مشاهده می شود و صدای یک زن شنیده می شود که به زبان فارسی فریاد می زند آنها از بالکن دارند می آیند... باید فرار کنیم.

در این میان تارنمای فیس بوک اعلام داشته است که خدمات خود را به زبان فارسی نیز در دسترس همگان قرار بدهد.

XS
SM
MD
LG