لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۸

مخالفان در ايران امروز شنبه تظاهرات تازه ای برگزار ميکند


حاميان ميرحسين موسوى کانديدای شکست خورده رياست جمهوری ايران ميگويند امروز، شنبه، يک روز پس از آنکه رهبر جمهوری اسلامی ايران به مخالفان هشدار داد که به تظاهرات هایی برسر انتخابات مورد مناقشه هفته گذشته پايان دهند، تجمع مردمی ديگری را برپا خواهند کرد.

قرار است آقای موسوی در اين گردهمائی که در ميدان انقلاب برگزار خواهد شد، برای مردم سخنرانی کند. مرتضی تمدن فرماندار تهران اعلام کرد که اين تجمع بدون مجور است و بايد لغو شود.

آيت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ايران روز جمعه گفت که اگر رهبران مخالفان تظاهرات های خود را متوقف نکنند، مسؤليت هر نوع خشونت را بر عهده خواهند داشت.

آقای خامنه ای همچنين روز جمعه در اولين سخنرانی خود برای مردم پس از انتخابات ٢٢ خرداد آقای احمدی نژاد را برنده قطعی مقام رياست جمهوری اعلام کرد.

در يک نمايش مقاومت مردم از بام خانه های خود چند ساعت پس از سخنرانی آيت الله خامنه ای بانگ «الله اکبر» و «مرگ بر ديکتاتور» سر دادند.

هواداران آقای موسوی تظاهرات روزانه ای در تقبيح انتخابات که به گفته آنها به نفع آقای احمدی نژاد تقلب صورت گرفته بود، برگزار کرده اند.

شورای نگهبان که يک نهاد قدرتمند نظارت بر انتخابات در جمهوری اسلامی است آقای موسوی و دو تن ديگر از کانديداهای شکست خورده رياست جمهوری (محسن رضايی و مهدی کروبي) را به جلسه ای در روز شنبه برای گفت و گو درباره نگرانی های راجع به انتخابات دعوت کرده است. شورای نگهبان پيشنهاد کرده است که بخشی از آراء مجدداً شمارش شوند و سخنگوی شورای نگهبان گفته است که در حال بررسی ٦٤٦ شکايت تقلب در انتخابات است.

XS
SM
MD
LG