لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۷

رئیس جمهوری آمریکا از ایران خواست به ارعاب مردم پایان دهد


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا از دولت ایران خواست به تمام خشونت ها واقدامات ناعادلانه علیه مردم خود پایان دهد.
آقای اوباما در بیانیه ای که در پی پخش گزارش های زدوخوردهای خشونت بار بین نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی و تظاهرکنندگان در تهران، صادر کرد از ایران خواست از طریق جلب رضایت مردم حکومت کند و نه ارعاب. رئیس جمهوری آمریکا گفت ایالات متحده در کنار تمام کسانی که می خواهند از حقوق جهانی خود برای تشکیل تجمع و آزادی بیان استفاده کنند، ایستاده است .

در این میان، هزاران نفر در اروپا و آمریکا روز شنبه برای نشان دادن همبستگی خود با معترضین در ایران گردهم آمدند.
در خیابان های هامبورگ در آلمان، بیش از یک هزار نفر در اعتراض به انتخاب دوباره محمود احمدی نژاد و سرکوب خشونت بار اعتراضات مردمی در ایران، راه پیمائی کردند.

برخی از تظاهر کنندگان روبان های سبز به سرها و بازوهایشان بسته بودند و عکس های معترضین مجروح را حمل می کردند، در حالی که دیگران پرچم ایران و پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود «رای من کجاست؟»
در فرانسه، هزاران نفر در شمال پاریس، در اجتماعی که شورای ملی مقاومت ترتیب داده بود جمع شدند. معترضین خواهان استقرار یک دمکراسی سکولار در ایران بودند.

در واشنگتن، نیویورک و لوس آنجلس نیز ایرانیان مقیم آمریکا تظاهراتی را در حمایت از مردم تظاهرکننده و معترض به نتایج انتخابات اخیر در ایران برپا کردند. زاران نفر در اروپا و آمریکا روز شنبه برای نشان دادن همبستگی خود با معترضین در ایران


XS
SM
MD
LG