لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۲

دستور پکن به گوگل برای توقف خدمات جستجو گر صفحات اینترنتی چین


چین می گوید برخی از قابلیت های گوگل، شرکت عظیم اینترنتی را مختل کرده است. مقامات این کشور دلیل این امر را غفلت و کوتاهی مقامات مسئول گوگل در حذف تارنماهای مربوط به مسائل جنسی از صفحات اینترنتی چینی عنوان کردند.

خبرگزاری دولتی «جین هوا» روز جمعه گزارش داد نهاد مسئول نظارت بر اینترنت ( مرکز گزارش اطلاعات و فعالیت های غیرقانونی اینترنتی) این کشور به گوگل چین دستور داده است تا خدمات جستجوگر صفحات اینترنتی خارجی خود را متوقف کند.

این نهاد نظارتی از گوگل خواسته است تا برای پاکسازی مطالبی که از طریق موتور جستجوگر این شرکت در اختیار کاربران قرار می گیرد، سریعاً اقدام کند.

گوگل با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است مقامات این شرکت برای گفتگو پیرامون خدمات اینترنتی در چین با نماینده دولت پکن دیدار کرده اند.

در این بیانیه آمده است شرکت گوگل به طور مداوم برای حل و فصل مشکل صفحات اینترنتی مربوط به مسائل جنسی روی شبکه جهانی اینترنتی چین فعالیت می کند.

از سوی دیگر چین روز جمعه از استخدام هزاران داوطلب برای کنترل و نظارت بر کاربران اینترنتی و کمک به پیشگیری از رواج استفاده از تارنماهای مربوط به مسائل جنسی خبر داد.

خبرگزاری دولتی چین گزارش داده است داوطلبان در دفتر کمیته ارتقای سرمایه مدنی چین ثبت نام خواهند کرد و از آنها خواسته می شود تا استفاده کاربران اینترنتی از تارنماهای مرتبط با مسائل جنسی را به مقامات دولت گزارش دهند.

XS
SM
MD
LG