لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۱

اولین موارد ابتلای آنفلوآنزای خوکی در آفریقای جنوبی و ماکائو شناسایی شد


آفریقای جنوبی و ماکائو از اولین موارد شناسایی ویروس H1N1 عامل بیماری آنفلوآنزای خوکی خبر دادند.

مسئولان بهداشت و درمان در آفریقای جنوبی می گویند جواب آزمایش های یک نوجوان ۱۲ ساله که به تازگی از ایالات متحده به این کشور وارد شده، نسبت به بیماری آنلفوآنزای خوکی مثبت شناخته شده است. مسئولان می گویند این نوجوان بستری شده بود اما اکنون از بیمارستان مرخص شده است.

همزمان، یک سخنگوی دولت در ماکائو که تحت تسلط چین قرار دارد اعلام کرد یک مرد فیلیپینی که روز چهارشنبه وارد ماکائو شده نیز به آزمایش آنفلوآنزای خوکی واکنش مثبت نشان داده است.

تایلند نیز از افزایش موارد ابتلا به آنفلوآنزای خوکی در این کشور خبر می دهد. مسئولان بهداشت و درمان تایلند ۱۱۳ مورد جدید را تأیید کرده اند و به این ترتیب شمار کل موارد ابتلا در تایلند به بیش از ۵۰۰ می رسد.

در همین حال، سرنشینان یک کشتی تفریحی اسپانیایی که دچار حمله نوع خفیف این بیماری شده بود، اکنون به سوی «آروبا» در حرکت است. پس از آن که آزمایش ابتلای سه تن از سرنشینان این کشتی مثبت شناخته شد، مقامات ونزوئلا تصمیم گرفتند کشتی را قرنطینه کنند.

تازه ترین آمار سازمان بهداشت جهانی که روز چهارشنبه به روز شد، نشان می دهد که ویروس عامل بیماری بر بیش از ۳۹ هزار تن در سراسر جهان تأثیر گذاشته و دست کم ۱۶۷ تن را به کشتن داده است.


XS
SM
MD
LG