لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۳

موسوی مردم را به راه پيمايی مسالمت آميز روز پنجشنبه فراخواند


ايران روز ديگری از اعتراضات مردمی بر سر انتخابات جنجال برانگيز رياست جمهوری را با دعوت ميرحسين موسوی کانديدای اصلاح طلب به يک روز عزاداری برای جانباختگان خشونت های پس از انتخابات، آغاز ميکند.

آقای موسوی در متنی که در وب سايت خود درج نموده است از حاميان خود ميخواهد که با پوشش سياه در راه پيمایی های مسالمت آميز روز پنجشنبه، شرکت کنند. ميرحسين موسوی همچنين نامه ای را از طرف خود و حجت الاسلام محمد خاتمی ریيس جمهوری پيشين جمهوری اسلامی ايران در وب سايت خويش منتشر کرده است. ميرحسين موسوی و محمد خاتمی در نامه خود از مقامات جمهوری اسلامی ايران موکداً آزادی بازداشت شدگان و پايان بخشيدن به خشونت هايی را که عليه هواداران آنها صورت ميگيرد، خواستار شده اند.

جمهوری اسلامی ايران کشته شدن دستکم هفت نفر را توسط نيروهای بسيج هوادار دولت در درگيريهای دو روز گذشته، مورد تأييد قرار داده است.

روز چهارشنبه هواداران اپوزيسيون به درخواست آقای موسوی در سکوت و با پوشش سبز، در خيابانهای تهران راه پيمایی کردند.

نتايج رسمی انتخابات حکايت از پيروزی چشمگير محمود احمدی نژاد ریيس جمهوری ايران در انتخابات روز جمعه داشت اما اپوزيسيون ميگويد که نتايج اعلام شده آرا ساختگی بوده است و اين اختلاف به بزرگترين نا آرامی هايی که ايران از زمان انقلاب سال ١٣٥٧ به خود ديده است، دامن زده است.

XS
SM
MD
LG