لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۷

شورشیان مظنون سه کمونیست را در شرق هند کشتند


مقامات در هند می گویند در تیراندازی مردان مسلح در شرق کشور، سه کارگر حزب کمونیست کشته شدند. این رویداد جدید ترین خشونت در منطقه ای است که شورشیان مائوئیست ادعا می کنند آنرا از کنترل دولت «آزاد کرده اند.»

پلیس ستیزه گران مائوئیست را مسئول حمله روز چهارشنبه می داند که در آن شش مهاجم سوار بر موتورسیکلت بسوی کارگران حزب در چایخانه ای در ایالت بنگال غربی آتش گشودند.

دولت های فدرال و ایالتی نیروهای امنیتی را به منطقه «لعلگر» ، که در آنجا شورشیان مائوئیست کنترل بسیاری از روستاها را بدست گرفته اند، فرستادند.

در روزهای اخیر، اعضای یک گروه قبیله ای که مائوئیست ها از آن حمایت می کنند، اعضای حزب حاکم کمونیست ایالت را هدف گرفته اند، و ایستگاه های پلیس را آتش زده اند.

وزیر کشور هند روز چهارشنبه گفت سربازان فدرال به اندازه کافی در دسترس هستند، اما این دولت بنگال غربی است که باید درباره نوع اقدامی که لازم است انجام شود تصمیم بگیرد.

یک کارشناس مناقشه می گوید دولت در منطقه حضور ندارد، زیرا نیروهای امنیتی از آن بیم دارند که با دست زدن به حمله تلفاتی به غیر نظامیان وارد شود.

بسیاری از کشاورزان در بنگال غربی از طرح های ساختن تاسیسات بزرگ صنعتی در مناطق روستایی به خشم آمده اند. روز سه شنبه، شورشیان مائوئیست مظنون دست کم چهار پلیس را در نبرد مسلحانه ای در ایالات جهارکند کشتند.

شورشیان مائوئیست بخشی از یک گروه شورشی گسترده تر هستند که ناکسالیت نامیده می شود و می گوید برای حقوق تنگدستان می جنگد.

ناکسالیت ها در دست کم ۱۳ایالت از ۲۹ایالت هند فعال هستند.

XS
SM
MD
LG