لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۹

درخواست ايران برای برگزاری همزمان مسابقه کره جنوبی با ايران و عربستان با کره شمالی رد شد


فدراسيون بين المللی فوتبال فيفا- با درخواست برگزاری همزمان ديدار تيمهای ايران با کره جنوبی وعربستان با کره شمالی مخالفت کرد.
بنا به اعلام مهدی محمد نبی، دبيرکل فدراسيون فوتبال کميته برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی با استناد به بند ١٠ ازماده ١٧ آئين نامه و تصميم فيفا با توجه به اختلاف ساعت بين شرق و غرب آسيا و درجه حرارت بالای شهر رياض برگزاری همزمان دو ديدار پايانی گروه دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی را امکان پذير ندانست.

بدين ترتيب درخواست ايران برای همزمانی مسابقات روز پايانی پذيرفته نشد و اين دو ديدار طبق برنامه قبلی ساعت پانزده و سی دقيقه و بيست ثانيه به وقت ايران برگزار خواهد شد.

تيم ملی فوتبال ايران در آخرين ديدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی ٢٠١٠ آفريقای جنوبی روز چهارشنبه ٢٧ خرداد در ورزشگاه جام جهانی سئول به مصاف تيم ملی فوتبال کره جنوبی خواهد رفت.

شرايط صعود ايران به جام جهاني

تيم ملی ايران در شرايطی می تواند مستقيم به جام جهانی صعود کند که موفق به شکست کره جنوبی شود و تيمهای عربستان و کره شمالی نيز به تساوی دست پيدا کنند.

در صورتی که تيم ملی برابر کره جنوبی شکست بخورد، هيچ بختی برای صعود به مرحله پلی آف هم نخواهد داشت، اما در صورت تساوی در ديدار برابر کره جنوبی بايد منتظر نتيجه ديدار تيمهای عربستان و کره شمالی باشد تا روزنه های اميدش را برای صعود به پلی آف جستجو کند.

XS
SM
MD
LG