لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۱

اوباما: صدای ملت ها باید شنیده شود


رییس جمهوری آمریکا می گوید او نگران تحولات جاری در ایران است. پرزیدنت باراک اوباما می گوید او نگرانی هایی عمیقی در مورد انتخابات در ایران دارد، و فکر می کند جهان نیز نگرانی های عمیقی دارد.

آقای اوباما روز سه شنبه در سخنانی در کاخ سفید گفت او بر این اصل جهانی که صدای ملت ها باید شنیده شود و خاموش نشود، قویا پای بند است. پرزیدنت اوباما گفت امید او این است که مردم ایران برای بیان آرمان هایشان و رساندن صدای خود گام هایی درست بردارند.

آقای اوباما گفت چگونی انجام این کار موضوعی است که مردم ایران باید درباره آن تصمیم بگیرند.

پیش از این، پرزيدنت باراک اوباما نگرانی خود را از اوضاع ايران به ويژه پس از اطلاع از کشته شدن يک نفر از شرکت کنندگان در راهپيمايی روز دوشنبه در تهران توسط نيروهای مسلح جمهوری اسلامی، ابراز داشت.

ریيس جمهوری آمريکا شامگاه دوشنبه در کاخ سفيد گفت اين درست نيست که در ارتباط با اعمال خشونت پس انتخابات و بحث های تقلب در انتخابات روز جمعه در ايران، سکوت کند. رئيس جمهوری آمريکا خاطر نشان کرد که به مردم ايران مربوط است که رهبران خود را انتخاب کنند اما نبايد بررسی نتايج انتخابات به خون و خونريزی بکشد.

بينندگان تلويزيون فارسی صدای آمريکا سيل خبرهای اعتراضات مردم ايران را از طريق ارسال ويديو کليپ، عکس، ايميل و تماس های تلفنی، به خارج از کشور سرازير کرده اند. صدای آمريکا برخی از عکس ها و ويديو ها را منتشر کرده است. بسياری از خبرهای مصور رسيده جمعيت های معترضين را نشان ميدهد که با دست زدن و شعار دادن در خيابانها، به تظاهرات پرداخته اند.

پرزيدنت اوباما گفت که مايل است معترضين بدانند که جهان به آنان چشم دوخته است و از مشارکت آنها در سرنوشت خود الهام ميگيرد.

XS
SM
MD
LG