لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۵۶

جمهوری اسلامی ميگويد تظاهرات امروز هواداران موسوی غيرقانونی است


وزارت کشور جمهوری اسلامی ايران در پی سخنان ميرحسين موسوی مینی بر ادامه تظاهرات های مسالمت آميز، امروز، دوشنبه، اعلام کرد تظاهراتی که هواداران ميرحسين موسوی برای امروز تدارک ديده بودند، غير قانونی است.

حاميان ميرحسين موسوی کانديدای اصلاح طلب در انتخابات رياست جمهوری ايران قرار است امروز تظاهراتی در اعتراض به آنچه آنها پيروزی تقلبی محمود احمدی نژاد در انتخابات رياست جمهوری اسلامی توصيف ميکنند، برگزار کنند.

آقای موسوی نخست وزير پيشين جمهوری اسلامی، از هواداران خويش موکداً خواسته است که به اعتراضات خود به گونه ای قانونی و مسالمت آميز ادامه دهند.

در همين حال مقامات جمهوری اسلامی بيش از صد نفر را که مرتبط با احزاب سياسی هستند، بازداشت کرده اند. اصلاح طلبان روز يکشنبه گفتند که برادر محمد خاتمی، رييس جمهوری پيشين ايران، در زمره بازداشت شدگان است.

فعالان طرفدارآقای موسوی از روز شنبه که پيروزی چشمگير آقای احمدی نژاد در انتخابات رياست جمهوری اسلامی ايران اعلام شد درخيابانهای تهران اعتراض هائی ترتيب دادند که به درگيری با پليس کشيده شد.

رسانه های خبری ايران روز يکشنبه گزارش دادند آقای موسوی از مقامات جمهوری اسلامی برای اخذ مجوز برگزاری تظاهرات در سراسر کشور تماس گرفته است اما جمهوری اسلامی امروز اعلام کرد که مجوّز برای تظاهرات روز دوشنبه صادر نکرده است.

همچنين در روز يکشنبه مير حسين موسوی از شورای قدرتمند نگهبان در ايران خواست که نتايج انتخابات را باطل اعلام کند.

آقای موسوی گناه شکست خود را در انتخابات به گردن تقلب در شمارش آرا از سوی دولت افکنده است. اين در حالی است که احمدی نژاد گفته است که انتخابات به صورت آزادانه و منصفانه برگزار شده است و ده ها هزار نفر از حاميان آقای احمدی نژاد روز يکشنبه پيروزی وی را جشن گرفتند.

آقای موسوی پس از انتخابات در ملاء عام ديده نشده است .

XS
SM
MD
LG