لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۰

بی بی سی با مشکل پخش برنامه های خود در ایران مواجه شد


چندین خبرگزاری تلاش های مقامات حکومت اسلامی ایران را برای ایجاد مانع بر سر راه گزارش های مربوط به تظاهرات در ایران علیه تجدید انتخاب پرزیدنت محمود احمدی نژاد مورد انتقاد قرار داده اند.

بنگاه سخن پراکنی بریتانیا با «BBC» روز یکشنبه اعلام داشت که پخش برنامه های فارسی زبان آن در ایران با پارازیت رویارو بوده است. مقامات BBC منبع پارازیت را در داخل ایران ردیابی کرده اند. ضمناً «BBC» خبر داد که پخش عربی برنامه های تلویزیونی این بنگاه و شماری دیگر از برنامه های تلویزیونی آن نیز تحت تاثیر پارازیت ها قرار گرفته اند.

در همین حال شبکه تلویزیونی «ZDF» در آلمان اعلام کرد که کارکنان آن در ایران از انجام وظیفه خویش بازداشته شده اند. همچنین شبکه «العربیه» که مقر آن در دوبی است گفت که مقامات ایرانی دستور داده اند که دفتر این شبکه در تهران به مدت یک هفته بسته باقی بماند. گزارشی از اختلال در پخش برنامه های صدای آمریکا در روز یکشنبه واصل نشده است.

از سوی دیگر خبرگزاری فرانسوی آژانس فرانس پرس به نقل از خبرنگار اعزامی خود در ایران گفت که این خبرگزاری به هیچ وجه مجاز به پوشش خبری رویدادها در ایران نیست. مقامات ایرانی توجیهی برای این امر ارائه نداده اند. این در حالی است که احمدی نژاد رسانه های بین المللی را به ارتکاب اشتباه و جهالت پیرامون رخدادهای ایران متهم کرده است.

XS
SM
MD
LG