لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۹

آمریکا از قطعنامه سازمان ملل متحد علیه کره شمالی حمایت کرد


جو بایدن معاون ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا می گوید علی رغم تهدید پیونگ یانگ به درپیش گرفتن اقدام نظامی، از قطعنامه جدید سازمان ملل علیه این کشور حمایت می کند.
پس از صدور قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی، آقای بایدن روز یکشنبه در مصاحبه با تلویزیون NBC گفت اینک وقت آن است که فشار بر کره شمالی ادامه یابد. شورای امنیت روز جمعه با اکثریت آرا به صدور قطعنامه ای رأی داد که تحریم های جدید و شدیدی را علیه کره شمالی اعمال می کند.

معاون ریاست جمهوری آمریکا گفت دانستن انگیزه رهبران کره شمالی که اخیراً دستور آزمایش اتمی زیرزمینی و شلیک چندین موشک را صادر کردند، غیرممکن به نظر می رسد.
همزمان آقای بایدن گفت اعضای شورای امنیت از جمله چین و روسیه، با دیگر کشورها به توافق رسیده اند که کره شمالی توازن قوا در منطقه را برهم می زند.

کره شمالی روز یکشنبه اعلام کرد که باقی مانده ذخائر پلوتونیوم خود را به سلاح تبدیل میکند، و برای ساختن سلاح های اتمی بیشتر غنی سازی اورانیوم را آغاز می کند.
پیونگ یانگ پیشتر داشتن برنامه غنی سازی اورانیوم را رد کرده بود.
پیونگ یانگ همچنین هشدار داده است که هرگونه تلاش برای ایجاد مانع برسرراه کشتی های کره شمالی، با واکنش نظامی این کشور مواجه خواهد شد.

XS
SM
MD
LG