لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۷

پیونگ یانگ تحریم های جدید سازمان ملل علیه کره شمالی را با تهدید پاسخ گفت


کره شمالی روز شنبه، در واکنش به تحریم های جدید اعمال شده از سوی شورای امنیت سازمان ملل تهدید کرد که روند تولید سلاح های هسته ای خود را یک گام بالاتر می برد.
در بیانیه وزارت خارجه کره شمالی که در رسانه های این کشور منتشر شد همچنین هشدار داده شده که پیونگ یانگ به هر کشوری که برای کشتی های این کشور مانع ایجاد کند، با روش نظامی پاسخ می دهد.

تحریم های تشدید شده جدید، این امکان را به کشورهای عضو سازمان ملل می دهد که تمامی کشتی های باری کره شمالی را که از این کشور یا به سوی آن حرکت می کنند به ظن وجود هرگونه مواد و تجهیزات مرتبط با برنامه های اتمی و موشکی، مورد بازرسی قرار دهند. این قطعنامه همچنین هرگونه صادرات سلاح از کره شمالی را ممنوع کرده و محدودیت های مالی این کشور را تشدید می کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد، متشکل از ۱۵ کشور از جمله روسیه و چین، دو متحد کره شمالی، روز جمعه با اکثریت آرا به اعمال تحریم های شدیدتر علیه حکومت کمونیستی کره شمالی رأی داد. این اقدام واکنشی به آزمایش هسته ای و موشکی پیونگ یانگ بود که ماه گذشته در این کشور صورت گرفت.
پیونگ یانگ قطعنامه جدید شورای امنیت را محصول تحرکاتی به رهبری آمریکا دانست و گفت از برنامه سلاح های اتمی خود دست نمی کشد.

XS
SM
MD
LG