لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۲

انتخابات ایران


صادق محصولی وزیر کشور در ایران می گوید بر اساس آمارهای دریافتی در این دوره از انتخابات رکورد حضور مردم بالاتر از دوره های قبل است.

آقای محصولی گفت تلاش وزارت کشور بر این است که شمارش آرا به سرعت صورت گیرد. وی افزود نتایج انتخابات احتمالا از اوایل صبح فردا به صورت تدریجی اعلام می شود.

وزیر کشور گفت نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در همه صندوقهای ثابت و سیار و همچنین در مرحله نجمیع آرا در وزارت کشور و شورای نگهبان حضور دارند.

شبکه ارسال پیامک در ایران قطع شده است. خبرگزاری کار ایران گزارش داد که از ساعت ۱۱ شب پنج شنبه شبکه ارسال پیامک در سراسر ایران قطع شده است و هیچ پیامکی از شبکه همراه اول و ایرانسل ارسال نمی شود. مدیر روابط عمومی مخابرات این خبر را تایید کرده و گفته است که شرکت مخابرات در حال بررسی دلیل این امر است.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ می گوید گزارشی از تخلفات احتمالی مخابره نشده است در همین حال سایت قلم نیوز از موارد تخلفات انتخاباتی در تهران و شهرستانها خبر داده است در میان چندین موردی که این سایت از آنها خبر داده مواردی نظیر پیشنهاد ۱۵ هزار تومانی برای خرید رای و توزیع اعلامیه در مقبل برخی شعبه ها ذکر شده است.

کامران دانشجو، رییس ستاد انتخابات می گوید حفاظت از صندوقهای رای بر عهده نیروی انتظامی است و وزارت کشور نقشی در این زمینه ندارد وی همچنین گفت نگرانی در مورد کمبود برگه تعرفه رای وجود ندارد. در همین حال نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی از نحوه توزیع تعرفه های رای در استان فارس انتقاد کرد و به خبرگزاری ایسنا گفت در مناطق غربی و شمالی شیراز از ساعت ۱۱ صبح تعرفه های رای تمام شده است. منابع خبری از تمام شدن تعرفه های رای در برخی شعب اخذ رای در اصفهان و لرستان نیز خبر داده اند. در همین رابطه دلاور صیامی مسوول بازرسی ویژه سازمان بازرسی کل کشور کمبود تعرفه های رای را نشان دهنده مدیریت ضعیف وزارت کشور در برگزاری انتخابات دانست.

میر حسین موسوی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری پس از انداختن رای خود در یکی از شعب شهر ری به خبرنگاران گفت به همه قول داده است که از آرای مردم صیانت کند. وی گفت تا انتهای شمارش آرا همه بیداریم. مهدی کروبی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری نیز پس از رای دادن گفت مسوولان باید به رای مردم احترام بگذارند.

محمود احمدی نژاد نیز روز جمعه از فداکاریهای و خوبیهای مردم ایران تشکر کرد و افزود انتخابات صحنه تجمیع اراده ملی برای پرش بلند به سمت قله های افتخار است. محسن رضایی نیز روز جمعه در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت. آقای رضایی به خبرنگاران گفت پس از انتخابات باید همه با هم برادری و همکاری داشته باشند.

همسر آيت‌الله هاشمی رفسنجانی پس آنکه در حسينيه جماران رای خود را به صندوق انداخت، به مردم و خبرنگاران گفت: شما شاهد هستيد که من در رای خود نام ميرحسين موسوی را نوشتم و اميدوارم که تقلبی صورت نگيرد که اگر اين اتفاق بيافتد من در پل صراط از آنها نخواهم گذشت. به گزارش آفتاب، خانم عفت مرعشی، در حالی که از رفتار روزهای اخير حاميان دولت به شدت متاثر بود گفت اينها به فرزندان، همسر و خانواده ما توهين کرده و آنها را متهم می‌کنند.

وی در حالی که از حسينيه جماران خارج می‌شد به منزل خود که در نزديکي حسينيه جماران قرار دارد اشاره کرد و اظهار داشت: خانه ما را ببينيد. همه شما بياييد و ببينيد آيا اين تهمت‌ها درست است؟

به گزارش آفتاب عفت مرعشی همچنين در پاسخ به سوال فردی که می‌پرسيد اگر تقلب شود چه اتفاقی می‌افتد، گفت: اگر تقلب شود از مردم ميیخواهم با حضور در خيابان‌ها واکنش نشان دهند. اما در صورتی که تقلب انجام نشود مطمئن هستم که ميرحسين موسوی رای خواهد آورد.

XS
SM
MD
LG