لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۴

محمود احمدی نژاد در وقت اضافی: با وجود مشکلات اقتصادی، کشور در مسیر درست حرکت می کند


کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ایران که طبق قانون انتخابات تشکیل شده، روز چهارشنبه اعلام کرد ۱۹ دقیقه و ۴۴ ثانیه وقت اضافی در اختیار محمود احمدی نژاد قرار می دهد تا در شبکه سوم تلویزیون در مقابل مطالب عنوان شده از سوی دیگر نامزدها، از خود دفاع کند.
آقای احمدی نژاد در این فرصت گفت دلیل به گفته او حمله رقبا به او طی مناظره های تلویزیونی، منطقی نبودن فضا بوده و«اگر قراربود کارها ارزیابی و مقایسه شود، آنها دستشان خالی بود».
رئیس جمهوری اسلامی گفت رقبایش در تمام بخش ها می دیدند «کارهایی که در این دولت انجام شده قابل مقایسه با گذشته نیست و دلیل انتقاد آنان این بوده که این افراد، در افتخارات این دولت از جمله برنامه های هسته ای و فضایی شریک نبوده اند».
به گفته محمود احمدی نژاد دلیل سوم «حمله» رقبا به او این بود که آنان مسئول گذشته بوده و وقتی می بینند که در چهار سال می شود اینقدر کار کرد،«زیر سئوال می روند». او دلیل چهارم را ایجاد جنگ روانی علیه خود توسط دیگر کاندیداهای انتخابات عنوان کرد و گفت:« هجوم تهمت ها و دروغ ها که ذهن مردم را به خود مشغول می کند شیوه ای شناخته شده برای تأثیرگذاری بر محیط سیاسی است».

محمود احمدی نژاد در ادامه، رقبای خود را به تصمیم گیری در«جلسات محفلی» متهم کرد و گفت در مناظره ها فقط برای این که شخصیت طرف مقابل زیرسئوال نرود خیلی چیزهایی که باید می گفت را نگفته است.
آقای احمدی نژاد در این سخنان باردیگر موضع گیری پیشین خود درباره مدرک تحصیلی زهرا رهنورد، همسر میر حسین موسوی را تکرار کرد و گفت:« اگر کسی برخلاف قانون، مدارج علمی را طی کند به حقوق عمومی تجاوز کرده است». او گفت « یک کسی آمده و راه ده ساله را در سه سال طی کرده و در این مدت هم استادیارشده و هم دانشیار».
او سپس مسئولان دانشگاه آزاد را متهم کرد که با دادن «مدارک قلابی» به عده ای، مدرک دانشگاه آزاد را بی اعتبار کرده و به ارزش تلاش های دانشجویان این دانشگاه آسیب زده اند.
رئیس جمهوری اسلامی در ادامه گفت: می گویند احمدی نژاد هزارفامیل درست کرده و «فهرستی درست کرده اند که من در آن چهار باجناغ جدید پیدا کرده ام». او گفت سه باجناغ دارد که هیچ یک در کار دولتی نیستند.


محمود احمدی نژاد در وقت اضافه ای که در روز چهارشنبه برای پاسخگویی به رقبای انتخاباتی اش از سوی تلویزیون جمهوری اسلامی ایران در اختیار او گذاشته شده بود همچنین گفت رقبایش با دستکاری در آمار، جابه جا کردن سال ها و جعل منحنی ها، قصد دارند او را دروغگو جلوه دهند. او بار دیگر تأکید کرد با وجود مشکلات اقتصادی، کشور در مسیر درست حرکت می کند.
محمود احمدی نژاد همچنین گفت اطلاع دقیق دارد که رقبایش باور کرده اند که بازی را باخته اند و در نتیجه به دنبال ایجاد تنش هستند. آقای احمدی نژاد گفت:«از ملت خواهش می کنم که آرامش را حفظ کنند. هیچ کس حق ندارد به نام من به کسی تعرض کند یا موجب تنش بشود». او سپس وعده داد که تا چند روز دیگر دوران درخشان دیگری در زندگی ملت ایران پیدا خواهد شد.

اعطای وقت اضافی ۲۰ دقیقه ای از سوی صدا و سیمای جمهوری اسلامی به محمود احمدی نژاد موجب اعتراض مخالفان او شد. گفته می شود محمود احمدی نژاد این وقت اضافه را بر اساس اظهارات دیگر نامزدها علیه خود در زمانی که در مناظره حاضرنبوده، محاسبه کرده است. مهدی کلهر، مشاور رسانه ای رئیس جمهوری اسلامی در این زمینه به خبرگزاری فارس گفت:« بر اساس محاسبه ما وقت اضافه آقای احمدی نژاد با توجه به سخنانی که در غیاب او علیه ایشان مطرح شده بود حدود ۶۳ دقیقه بود اما صدا و سیما تنها ۱۹ دقیقه را پذیرفت.»

کمیسیون تبلیغات در مصوبات پیشین خود، روز سه شنبه را آخرین فرصت برای تبلیغات تلویزیونی نامزدها تعیین کرده بود و دادستانی کل کشور نیز درباره تعیین این وقت اضافی مجدد برای آقای احمدی نژاد، آن هم بدون حضور نماینده دادستانی اعتراض کرده است.

ستادهای انتخاباتی سه نامزد انتخاباتی دیگر نیز به تخصیص وقت اضافه برای محمود احمدی نژاد با هدف دفاع از خود اعتراض کرده اند.

در مناظره‌ های زنده‌ تلویزیونی میان نامزدهای دهمین انتخابات انتخابات ریاست جمهوری، هر کدام از نامزدها ۵۰ دقیقه و مجری مناظره نیز ۱۰ دقیقه اجازه صبحت داشتند.

همزمان با انجام مناظره زنده، همراهان نامزدهای ریاست‌جمهوری مجاز هستند دو بار به شکل کتبی اطلاعاتی را در اختیار کاندیدای انتخاباتی قرار دهند و مجری نیز از طریق گوشی با اعضای کمیسیون ستاد انتخابات صداوسیما در ارتباط است.

XS
SM
MD
LG