لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۳

رییس ستاد انتخابات: برای ۱۱۰ هزار نفر از نمایندگان کاندیداها کارت حضور در شعب اخذ رای صادر شده است


حسین طلا، فرماندار تهران گفت با هرگونه تبلیغ نامزدها و هوادارانشان برخورد خواهد شد. فرماندار تهران گفت هیچ یک از نامزدهای ریاست جمهوری و هوادارانشان، حق تجمع، راهپیمایی، سخنرانی، پخش اعلامیه و پوستر را ندارند.

رییس ستاد انتخابات کشور امروز چهارشنبه به خبرنگاران، گفت علی اکبر ناطق نوری، به عنوان نماینده بازرسی آیت الله خامنه ای در ستاد انتخابات کشور، به وزارت کشور ابلاغ نشده است. کامران دانشجو همچنین گفت، سازمان بازرسی کل کشور، حق هیچگونه دخالتی در انتخابات ندارد و هیچ اطلاعاتی به آنها داده نمی شود.

پیشتر، مصطفی پورمحمدی، رییس سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرده بود که این سازمان، بر انتخابات ریاست جمهوری نظارت می کند.

رییس ستاد انتخابات وزارت کشور گفت برای ۱۱۰ هزار نفر از نمایندگان کاندیداها، کارت حضور در شعب اخذ رای صادر شده است. کامران دانشجو افزود برای شماری از نمایندگان کاندیداهای ریاست جمهوری که مدارکشان کامل نبود، کارت صادر نمی شود.

ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی می گوید مجریان انتخابات در وزارت کشور و وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی، از صدور کارت مجوز، برای حضور نمایندگانِ میرحسین موسوی در شعب اخذ رای در خارج از کشور خودداری کرده اند.

مقامات وزارت کشور از شرکت کنندگان در انتخابات خواستند تا از خودکارهایِ موجود در شعب اخذ رای استفاده نکرده و از خودکارهای مورد اطمینانِ خود استفاده کنند. اخیراً در ایران شایع شده است که خودکارهایی به کشور وارد شده که اثر جوهر آنها پس از مدتی از بین می رود.

رییس ستاد انتخابات کشور گفت در این دوره از انتخابات، پانصد و پنجاه هزار، تعرفه، برایِ ایرنیانِ خارج از کشور در ۱۳۰ کشور جهان منتشر شده است. آقای دانشجو، شمار تعرفه های منتشر شده برای ایرانیان داخل کشور را حدود ۵۷ میلیون اعلام کرد و گفت شمارش آرا با دست صورت می گیرد.

XS
SM
MD
LG