لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۳۳

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم، تو خواه...


آقای نوری زاده در تحلیلی روز چهار شنبه بيستم خرداد ۱۳۸۸ در شبکه تلویزیونی VOA فرمایش کردند که حکومت ایران فکر نمی کرد این چنین انقلاب آرامی در قبل از انتخابات راه بیفتد و بدین ترتیب هدایت انتخابات، ناخواسته از دست حکومت خارج گردید.

به نظر بنده، در صورت عدم موفقیت آقای احمدی نژاد در انتخابات (که خود حکومت این مسئله را پیش بینی کرده است)، به خاطر تهمت هایی که آقای احمدی نژاد نثار مسئولین بلند مرتبه نظام نمود، آقای خامنه ای، گوش احمدی نژاد را خواهد چرخاند و با این کار موقعیت خود را که دچار تزلزل شده بود بیش از پیش در نزد آقای هاشمی و دیگر رقبا تثبیت می نماید. اما در این بین کلاه بزرگی بر سر مردم می رود و آن انتخاب آقای موسوی به عنوان رئیس جمهور است.

در دوران ریاست جمهوری آقای موسوی در آینده، به لطف رواج آزادی که ایشان خواهند داد، نظام یک بار دیگر مخالفین خود را از درون شناسایی نموده و با آنان شدیداً برخورد می نماید (قتل های زنجیره ای فراموش نشود). از طرف دیگر، با توجه به پایبندی آقای موسوی به اصل نظام، ایشان نخواهد توانست از مردمی که در لوای آزادی بیان، اظهار عقیده نموده اند حمایت نماید.

لذا به نظر می رسد شرکت در انتخابات و رأی به جناح اپوزيسیون فیلتر شده جز طولانی نمودن عمر نظام هیچ ثمر دیگری نخواهد داشت. آقای خاتمی در دوران ریاست جمهوری، فقط ۸ سال عمر نظام را تداوم نبخشید بلکه بیش از حد تصور باعث تداوم آن گردید. از طرف دیگر، مردمی که با انتخابات و شرکت در آن قهر کرده بودند این بار نیز در تله افتاده و به لطف مناظرات تلویزیونی و دوره ۴ساله ریاست جمهوری ننگین احمدی نژاد، ماهرانه شوری در آنان توسط نظام جمهوری اسلامی ایجاد شد.

XS
SM
MD
LG