لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۹

امید تیم ملی فوتبال ایران به صعود زنده شد


تيم ملي فوتبال ايران، چهارشنبه شب در مرحله مقدماتي رقابتهاي جام جهاني ‪ آفريقاي جنوبي با تک گل دقیقه ۵۲ علی کریمی، برابرتيم ملی امارات به پيروزی رسيد.

دراين ديدار كه در هوايی بارانی و در حضور بيش از پنجاه هزار تماشاگر برگزار شد، تیم ملی با درخشش و کار فردی علی کریمی، با يك گل از سد حريف خود گذشت تا اميدوارانه، آخرين ديدار خود در اين مرحله از مسابقه‌ها را برابر تيم ملی كره جنوبی برگزار كند.

تيم ملی فوتبال ايران در نیمه اول با این ترکیب در مقابل امارات به میدان رفت: سيد مهدی رحمتی در درون دروازه - جلال حسينی- هادی عقيلی- حسين كعبی- پژمان نوری- در خط دفاع- علی كريمی- مهدی مهدوی كيا- آندرانيك تيموريان- جواد نكونام در میانه میدان و مسعود شجاعی و وحيد هاشمیان در خط حمله در ترکیب اصلی تیم ملی ایران بودند.

در نیمه دوم این بازی- مهدی مهدوی کیا در دقیقه ۴۶جای خود را به محمدرضا خلعتبری داد و وحید هاشمیان در دقیقه ۵۸ با آرش برهانی تعویض شد و مسعود شجاعی در دقیقه ۸۰ میدان را برای حضور خسرو حیدری ترک کرد.


راوشان ایرماتوف داورازبکستانی این مسابقه به محمدرضا خلعتبری و علی کریمی کارت زرد نشان داد. تیم ایران در نیمه دوم موقعیتهای گلزنی زیادی داشت که نتوانست از آنها استفاده کند و به همین تک گل بسنده کرد. تیم فوتبال ایران با این پیروزی که پس از ۵ بازی در مرحله مقدماتی جام جهانی بدست آورد، امیدهای خود را برای صعود به جام جهانی حتی بصورت مستقیم افزایش داد.

تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی در برابر امارات برای انجام آخرین دیدار خود در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی مقابل کره جنوبی جمعه شب با ۲۳بازیکن و ٧همراه عازم آن کشور خواهد شد.

این تیم در طول اقامت ۵ روزه خود در سئول سه جلسه تمرینی را برای دیدار روز چهارشنبه ۲٧خرداد مقابل تیم ملی کره جنوبی برگزارخواهد کرد.XS
SM
MD
LG