لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۰

هالبروک ميگويد افکار عمومی در پاکستان عليه طالبان تغيير کرده است


ريچارد هالبروک فرستاده ويژه دولت پرزيدنت اوباما ميگويد که تلاشهای طالبان برای تصرف دره سوات و تروريسم افکار عمومی پاکستان را عليه طالبان تغيير داده است. اما آقای هالبروک تأکيد کرد که به نيازهای اهالی دره سوات که آواره شده اند ميبايست پاسخ داد.

از سوی ديگر روز سه شنبه ارتش پاکستان از حمله به یک ناحیه عمده تمرکز ستیزه گران در نزدیکی یک منطقه قبیله ای در امتداد مرز افغانستان که در کنترل طالبان قرار دارد خبر می دهد.

یک اطلاعیه ارتش حاکی است نیروها با سلاح های سنگین دست کم ۶۰۰ ستیزه گر مظنون را در نزدیکی «بنو» زیر آتش گرفته اند. مقامات محلی از حملات توپخانه خبر دادند.

بنو در حدود ۲۰۰ کیلومتری جنوب غربی سوات قرار دارد. در آنجا ارتش چندین هفته است که با رزمندگان طالبان می جنگد. روز چهارشنبه، ارتش گفت سربازان در ۲۴ ساعت گذشته، حدود ۲۳ رزمنده را کشته اند. مقامات گفتند در نبرد دو سرباز نیز کشته شدند.

ارتش همچنین گفت یک گروه شبه نظامی محلی در ناحیه دیرعلیا به دنبال کردن ستیزه گران طالبان ادامه می دهد. قیام غیرنظامیان و مردم محل نشانه امید بخشی برای کوشش های دولت در برانگیختن مردم محل در شمال غربی پاکستان علیه طالبان تلقی شده است.

XS
SM
MD
LG