لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۴

بازگشت بازی های الکترونیکی به نمایشگاه جهانی در لس آنجلس


پس از دوسال تجربه به صورت یک کنفرانس انحصاری و بی سرو صدا، نمایشگاه جهانی بازی های الکترونیکی یک بار دیگر با شکوه هرچه تمام کار خود را آغاز کرد و یک بار دیگر تازه ترین و مدرن ترین بازی های الکترونیکی در این نمایشگاه جهانی به معرض تماشای عموم گذاشته شد.

بیش از ۴۱ هزار نفر از بیش از ۸۰ کشور جهان در نخستین روز گشایش نمایشگاه تازه « ای – ۳» از آن دیدن کردند. اما این بار برخلاف آخرین نمایشگاه که هجوم دیدارکنندگان باعث بسته شدن آن شده بود بدون هیچگونه اتفاق خاصی برگزارشد.

«گیم » یا بازی های الکترونیکی در سراسر جهان از جمله ایران از طرفداران بی شماری برخورداراست.

در اینجا به ۸ بازی الکترونیکی تازه که در این نمایشگاه در لس آنجلس به نمایش گذاشته شده و قرار است تا اواخر سال جاری به بازار عرضه شود اشاره می کنیم. این فهرست شامل بسیاری از بازی های الکترونیکی پرفروش و پرطرفداری چون بازی الکترونیکی ترسناک آلن، ماس افکت ۲ ، فاینال فانتزی و خدای جنگ ۲ که قرار است در سال ۲۰۱۰ به بازار بیایند نمی شود.

بیوشاک 2 – این دومین قسمت یکی از مهم ترین بازی های الکترونیکی سال های اخیر می باشد. بیوشاک یک بار دیگر بازیگران خود را به شهری در زیر اقیانوس اطلس به نام « راپچر» می برد. شهری که از دوران « آرت دکو» باقی مانده است.

در بخش اول این بازی، بازیگران توانستند به رمز و راز جنگ داخلی که در این جامعه یوتوپیایی به وقوع پیوسته پی ببرند. بیوشاک با یک دیدگاه به رشد رسیده انتقادی به مسئله « آزادی اراده» پرداخته است. این بازی هم چنین امکانات تازه ای را برای ایجاد فعل و انفعالات بین بازی و بازیگر ایجاد کرده است. بیو شاک امیدوار است که بتواند با موفقیت ، جنبه های ماجراجویانه بازی اول را در این بازی به کار گرفته و پیش ببرد. این بازی الکترونیکلی در ماه نوامبر امسال به بازار خواهد آمد.

برادران سوپر ماریوی جدید – بازی های دو بعدی سوپر ماریو با ماجراهای نجات دادن پرنسس پیچ به دست برادران ماریو یکی از سرگرم کننده ترین بازی های الکترونیکی دو دهه گذشته بوده است. در نمایشگاه جهانی اخیر، نینتندو اعلام کرد که به زودی نسخه چهاربعدی این بازی ها را به بازار عرضه خواهد کرد. در این بازی تازه، چهار بازیگر می توانند هم زمان به جست و خیز الکترونیکی بپردازند. این بازی نیز تا آخر امسال برای فروش به بازار عرضه می شود.

بیونتا - هرچه بازی الکترونیکی برادران ماریو از جنبه های خانوادگی شیرین و دوستانه برخوردار است بازی ژاپنی باب روز بیونتا در منتهی علیه خشونت و تاریکی در آن سوی کمان رده بندی های بازی های الکترونیکی قرار گرفته است.

هالوی 3 : اودست - در ادامه بازی های الکترونیکی هالو، طراحان این گیم، بازی تازه ای رامعرفی می کنند که عبارت است از جنگ پرجوش و خروش جلوی جبهه ای به نام اودست که سرکوب تک نفره ای است به شیوه بازی قدیم. بازیگر این بازی جدید به تنهایی در خرابه های بی درو پیکر « مومباسای جدید» به یک جنگ تک نفره تن در می دهد که از مهارت های خاص یک نظامی برخوردار است. این بازی قرار است تا ماه سپتامبر امسال به بازار عرضه شود.

دی جی هیرو و اکتیویژن به همراه جی – زی، امینم ، دی جی ای ام ، ترویس بیکر و وارن جی در میان یک جمع خحصوصی در این بازی در تئاتر ویلترن برنامه اجرا می کنند. اما دی جی هیرو به تنهایی می توانست این بازی را به صورت چشمگیری هدایت کند. چرا که این بازی ( دی جی هیرو) تا کنون توانسته است میلیون ها کپی بازی های الکترونیکی دی جی را به فروش برساند. میلیون ها تن هنوز هم از طرفداران موسیقی هیپ هاپ، الکترونیکا، ترنس و موسیقی رقص هستند و آن را به گیتار تک ترجیح می دهند. این گیم الکترونیکی در ماه اکتبر امسال به بازار خواهد آمد.

مگ مگ – بزرگ ترین بازی الکترونیکی اکشن(ماجراجویانه) به شمار می رود که در آن ۲۵۶ بازیگر می توانند در یک زمینه علمی – تخیلی، در زمان های دور آینده هم زمان به یکدیگر حمله کنند. این بازی نیز به مهارت های خاص بازیگر نیاز دارد و چالش آمیز به شمار می رود. این بازی تازه می تواند مسیر بازی های الکترونیکی را برای همیشه عوض کند البته اگر کاربرد لازم را داشته باشد و این کاربرد در عمل توسط مصرف کننده ثابت شود. این بازی توسط شرکت سونی، پائیز امسال به بازار عرضه خواهد شد.

جنگ مدرن شماره ۲ - بخش «احضار به خدمت» این بازی، بازیگر را مصرانه به دنبال خود می کشدو طرح داستانی آن عبارت است از احضار جنگندگان غربی در سطح جهان برای مبارزه با و نابود کردن تروریست های بین المللی. در این بازی علاوه بر جنگ های آتش زا با ستیزه جویان، بازیگر می تواند به هدایت انواع خودروهای جنگی نیز بپردازد. این بازی توسط اکتی ویژن در نوامبر سال جاری در دسترس قرار خواهد گرفت.

عصر اژدها - با نشانه هایی از بازی های قدیمی تر شامل بازی های تکنفره در زمینه های خیالی و آینده گرا می باشد. تیم سازنده « بالدور گیت» این بازی را طراحی کرده است که خود بسیار کمک دهنده است. عصر اژدها نیز چون بالدور گیت توانسته است خط داستانی اصلی بازی را به یک ماجرای فعل و انفعالی با بازیگر تبدیل کند. از جمله در این بازی الکترونیکی، بازیگر وارد یک مثلث عاشقانه می شود که اغلب پدیده های قرون وسطایی از شمشیر تا جادوی جادوگر در آن گنجانده شده است. شرکت الکترونیک آرت این بازی را در اکتبر امسال عرضه خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG