لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۳

مصاحبۀ اختصاصی کتبی ستارۀ درخشش با آیت الله العظمی حسینعلی منتظری


در مصاحبۀ اختصاصی کتبی ستارۀ درخشش با آیت الله العظمی حسینعلی منتظری، ایشان به سوالاتی دربارۀ سخنرانی پرزیدنت اوباما خطاب به جهان اسلام، مناسبات ایران و آمریکا و انتخابات پیشرو در ایران پاسخ داده اند.
متن کامل پاسخ آیت العظمی منتظری به این سوالات:

باسمه تعالی

با سلام تحيت

ج ۱ – اين که چهره آمريکا در بين مسلمانان به خصوص بسيار مخدوش شده است قابل ترديد نيست. به نظر می رسد مسئولين کنونی دولت آمريکا نيز متوجه اين حقيقت شده و در صدد جبران آن برآمده اند. اظهارات رياست جمهوری آمريکا در قاهره نيز در همين راستا می باشد. اميدوارم اظهارات بامبرده در رابطه با احترام به اسلام و مسلمانان و نزديک شدن به جوامع اسلامی و تأمين خواسته های به حق مسلمانان مخصوصأ احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطين فراتر از شعارهای تکراری و معمول سياستمداران باشد. در مورد برقراری رابطه ايران با آمريکا و از بين بردن موارد اختلاف و تنازع به نظر می رسد بايد کارشناسان طرفين هر چه زودتر مذاکرات مستقيم خود را بدون هيچ پيش شرطی شروع کنند و با در نظر گرفتن مصالح ملی دو کشور ايران و آمريکا تصميم بگيرند. انتظار می رود مسئولين دو طرف از طرح مطالب و شعارهای تحريک آميز و تنش آفرين که جز به نفع اسرائيل نخواهد بود پرهيز نمايند تا بتوانند در جوّی آرام مصالح ملی خود را جامه عمل بپوشانند.

ج ۲ – انتخابات آزاد حق ملتها و از جمله ملت ايران است و هيچ کس عقلا و شرعا حق ندارد آنان را از اين حق خدادادی محروم نمايد. و ملت ايران اگر فضای آزاد از آنان گرفته نشود با هوشياری و رشد فکری که دارند می توانند در هر انتخاباتی مصالح دينی و ملی خود را تشخيص دهند و عمل نمايند، ولی متأسفانه بعضی نهادهای نظاره گر با بهانه های غيرمنطقی و غيرموجه و نيز طرح نظارت استصوابی چه بسا زمينه سلب آزادی مذکور و تضييح حقوق بعضی افراد و جناحهای غيرهمفکر خود را فراهم می نمايند و اينجانب در پيامی که اخيرأ به مناسبت انتخابات رياست جمهوری منتشر نموده ام به گوشه ای از اين حقيقت اشاره کرده ام.

انشاءالله موفق باشيد


XS
SM
MD
LG