لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۵

سه جسد دیگر متعلق به هواپیمای درهم شکسته ایرفرانس پیدا شد


مسئولان برزیلی می گویند گروه های تجسس این کشور اجساد بیشتری را در اقیانوس اطلس یافتند که متعلق به هواپیمای سقوط کرده ایرفرانس تعلق دارند.

گروه های تجسس روز یکشنبه سه جسد دیگر را در آبهای اقیانوس اطلس یافتند که دوتای آنها مرد و دیگری جسد یک زن بود. پرواز دچار سانحه ایرفرانس، ۲۲۸ سرنشین داشت و در تاریخ ۳۱ ماه مه در حالی که از ریودوژانیرو به پاریس می رفت، ابتدا از سیستم رادار خارج و سپس دچار سانحه شد.

محققان فرانسوی می گویند هنوز برای نتیجه گیری درباره علت سقوط این هواپیما در آب و هوای طوفانی چه بوده است. هرچند آنان احتمال نقص حسگرهای سرعت سنج این هواپیما را در دست بررسی دارند. اگر حسگرهای سرعت سنج هواپیما اشکال داشته باشند ممکن است سرعت هواپیما زیادتر یا کمتر از معمول شود و نتایج فاجعه باری داشته باشد.

کارشناسان می گویند شرکت سازنده هواپیما، ایرباس، پیشنهاد کرده بود که بخشی از سیستم سرعت سنج هواپیماهای A۳۳۰ خود را تعویض کند. ایرفرانس هنوز کار تحقیق بر هواپیمای دچارسانحه را به پایان نرسانده است.
گروه های تجسسی می گویند بیش از ۱۰۰ قطعه از بقایای هواپیما را یافته اند. آنان روز شنبه اعلام کردند از جمله صندلی آبی رنگی را یافته اند که شماره سریال آن با پرواز ۴۴۷ همخوانی داشته، کیف کوله پشتی حاوی کارت واکسیناسیون، و کیفی که بلیط هواپیمای ایرفرانس در آن بود.

XS
SM
MD
LG