لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۸

جمعی از کارکنان وزارت کشور از تلاشهای احتمالی برای تغییر آرا ابراز نگرانی کردند


جمعی از کارکنان وزارت کشور در ایران با انتشار نامه ای سرگشاده درباره احتمال تغییر آرای مردم در ستاد انتخابات کشور هشدار داده اند.
از جمله دلایلی که موجب شده تا این دسته از کارکنان وزارت کشور به سلامت انتخابات احساس خطر کنند، فضای امنیتی و غیرکارشناسی توصیف شده که به گفته آنها این روزها در وزارت کشور برقرار شده است.

چاپ ۱۲ میلیون تعرفه رأی اضافی، افزودن شمار صندوقهای سیار، اختصاص دو عدد مهر برای هر صندوق و کمتر اعلام کردن تعداد واجدین شرایط شرکت در انتخابات از دیگر دلایلی است که امضا کنندگان این نامه برای نگرانی خود از سلامت روند انتخابات عنوان کرده اند.

در بخشی از این نامه به جلسه محرمانه ای که چندی پیش با حضور رئیس مؤسسه آموزشی قم برگزارشد اشاره شده و آمده است در این جلسه، با تفسیر به رأی سوره بقره، آیه ۲۴۹ خواهان تغییر آرا به نفع کاندیدای اقلیت شده اند و گفته اند اگر کسی رییس جمهوری شود و ارزشهای اسلامی در لبنان، مناطق فلسطینی و ونزوئلا آسیب ببیند، رأی دادن به او حرام است و بر مسئولین انتخابات واجب است که هر امری را در این خصوص انجام دهند.

به نوشته سایت قلم، رونوشت این نامه برای ریاست مجلس خبرگان، ریاست مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه، سازمان بازرسی کل کشور، کمیته صیانت از آرای مردم، مسئول بازرسی دفتر رهبری و کاندیداهای دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران ارسال شده است.

XS
SM
MD
LG