لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۳

خبرهایی کوتاه از انتخابات ایران


میر حسین موسوی، نامزد دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران منشور فرهنگی هنری خود را منتشر کرد. در این منشور سیاستهای اصلی فرهنگی این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران جهت اجرایی شدن شعار دولت فرهنگی و فرهنگ غیر دولتی مشخص شده. حمایت از آزادیهای تصریح شده در قانون اساسی، حذف فضای سانسور، حمایت از حقوق پدید آورندگان آثار هنری و ادبی، اصلاح قوانین و کاهش تصدی گری دولتی در امور فرهنگی از جمله سیاستهای فرهنگی آقای موسوی است.

******

علی اکبر محتشمی پور به خبرگزاری کار ایران گفته است بسیاری از اصولگرایان در حمایت از محمود احمدی نژاد مردد شده اند در همین حال سایت خبری هم میهن از تشکیل یک جلسه فوق العاده برای تجدید نظر در حمایت از آقای احمدی نژاد خبر می دهد. این سایت نوشت که یک عضو سابق شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین ادعا کرده است که سران اصولگرا تصمیم گرفته اند با تشکیل یک جلسه فوق العاده نسبت به حمایت از آقای احمدی نژاد تجدید نظر کنند.

******

محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام و نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ایران گفت ایران باید در تمام دنیا با اخلاق ترین کشور باشد. آقای رضایی افزود بهترین وسیله پیشرفت ایران وحدت و رعایت اخلاق است.

******

پلیس امنیت عمومی نیروی انتظامی در جلسه مشترکی که با مسوولان ستادهای انتخاباتی ۴ نامزد ریاست جمهوری داشت بر رعایت قوانین انتخاباتی تاکید کرد. پلیس امنیت عمومی ناجا از ستادها خواست تا از توهین به یکدیگر و بر هم زدن فضای انتخابات خودداری کرده و از هواداران خود بخواهند تا آنها نیز از راهبندان و سد معبر و آتش زدن پلاکاردها و پوسترها خودداری کنند.


XS
SM
MD
LG