لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

دو بمب انداز انتحاری به مرکز اورژانس پلیس در اسلام آباد حمله کردند


دو بمب انداز انتحاری در حمله ای به یک مرکز اورژانس پلیس در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، دست کم یک تن را کشته و دو نفر را مجروح کردند.

به گفته پلیس، بمب اندازان شامگاه شنبه به ساختمان نزدیک شدند و زمانی که نیروهای امنیتی آتش گشودند، موادی را که همراه داشتند منفجر کردند.

این انفجار جدید ترین رویداد در سلسله حملاتی به شهرهای پاکستان است که مقامات آنها را تلافی هجوم ارتش علیه طالبان در شمال غربی کشور می دانند.

پیشتر در روز شنبه، دو زندانی مهم در حمله ای به یک کاروان نظامی حامل آنها کشته شدند.

ژنرال اطهر عباس سخنگوی ارشد ارتش پاکستان گفت او نمی تواند این امکان را که دو زندانی مشخصا هدف قرار گرفتند رد کند.

به گفته او زندانیان زمانی که مهاجمان با یک بمب کنار جاده ای و تیراندازی حمله کردند کشته شدند.

مقامات پاکستانی زندانیان را محمود اعلم و امیر عزت معرفی کردند. آنها روز پنجشنبه دستگیر شدند و از اعضای ارشد یک گروه ستیزه گر سابق «تحریک نفاذ شریعت محمدی» بودند.

ژنرال اطهر می گوید دو مرد برای بازجوئی از ملکند به شهر پیشاور منتقل می شوند.

رهبر گروه ، مولانا صوفی محمد، به مذاکرات برای قرار داد صلح در دره سوات کمک کرد. قرار داد ایجاب می کرد ستیزه گران در برابر اجرای قوانین اسلامی سلاح های خود را زمین بگذارند.

مقامات پاکستانی می گویند در حمله یک سرباز جانسپرد و ۵نفر دیگر مجروح شدند.

یک کارشناس علوم سیاسی در دانشگاه لاهور به یک تلویزیون پاکستانی گفت قتل ها ممکن است عمدی صورت گرفته باشد تا مانع از آن شود اعلم و عزت اطلاعاتی درباره محل اقامت ستیزه گران به ارتش ارائه دهند.

حمله به کاروان حامل زندانیان، یک روز پس از آن روی داد که یک بمب انداز انتحاری در جریان برگزاری نماز جمعه به مسجدی در منطقه حمله کرد و دست کم ۳٨تن را کشت. پلیس می گوید در این حمله که در روستای دورافتاده ای در بخش دیرغلیا صورت گرفت، ده ها نفر نیز مجروح شدند.
XS
SM
MD
LG