لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۴

اجساد دو مرد در محل سقوط هواپیمای ایرفرانس پیدا شد


مقامات برزیل می گویند گروه های تجسس اجساد دو مرد را که به اعتقاد آنها از مسافران هواپیمای ایرفرانس بودند، پیدا کرده اند.

«خورخه آمارال» سرهنگ نیروی هوایی برزیل روز شنبه به خبرنگاران گفت اجساد و برخی قطعات و اشیای دیگر، روز شنبه در آبهای شمال غربی جزایر«فرناندو دو نورونا»، در نزدیکی ساحل شمال شرقی برزیل پیدا شد.
به گفته او، اعضای تیم تجسس از جمله یک صندلی هواپیما و یک کیف یافتند. او گفت مقامات شماره سری روی صندلی را با شماره های صندلی های هواپیمای ایر باس ۳۳۰ مقایسه خواهند کرد.
کارشناسان فرانسوی روز شنبه گفتند شرکت ایرباس، سازنده هواپیما، توصیه کرده بود برخی ازسرعت سنج های ایرباس ۳۳۰ به دلیل درست نشان نداندن سرعت، تعویض شود. اما ایر فرانس هنوز به توصیه ها عمل نکرده است.

پل لوئی آرسلانیان، رییس آژانس فرانسوی که تحقیات درباره سقوط هواپیما را انجام می دهد گفت، او نمی تواند بگوید که آیا سرعت سنج نقشی در سقوط هواپیما داشت یانه.
محققان ایمنی پرواز نیز گفتند این دستگاه علائم اتوماتیک از هواپیما می فرستاد که نبود تداوم را در سرعت آن نشان می داد.
آرسلانیان گفت محققان ۲۴ پیامی را که در آخرین لحظات پرواز فرستاده شد تجریه و تحلیل می کنند.

انتظار می رود زیر دریایی های فرانسوی در این هفته برای کمک به یافتن قطعات هواپیما به نزدیک ساحل برزیل برسند. هواپیما هنگامی که سقوط کرد از ریودوژانیرو عازم پاریس بود.
تحقیقگران امیدوار هستند جعبه سیاه اطلاعات پرواز و ضبط صوت های این هواپیما را پیدا کنند. این دستگاه ها به گونه ای طرح شده اند که می توانند تا ۳۰ روی پس از حادثه از خود علامت بفرستند.

XS
SM
MD
LG