لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۸

تازه ترین تحولات در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری اسلامی


**سایت خبری هم میهن از احتمال انشعاب حامیان آقای احمدی نژاد خبر داده است.

این سایت از قول مریم بهروزی، دبیر کل جامعه زینب نوشت رفتار تبلیغاتی آقای احمدی نژاد را برای جلب آرا و مایه گذاشتن از ناموس میر حسین موسوی به هیچ وجه نمی پذیرد. خانم بهروزی همچنین اعلام کرده است از هفت تشکل زنان اصولگرا دو تشکل از محمود احمدی نژاد، سه تشکل از محسن رضایی و دو حزب از میر حسین موسوی حمایت کرده اند.

در همین حال روزنامه جمهوری اسلامی در سر مقاله اخیر خود بشدت از اظهارات انتخاباتی محمود احمدی نژاد انتقاد کرد. این روزنامه می نویسد: اين اتهامات درصورتی كه در دادگاه صالحه اثبات شده باشند دستگاه قضائي صلاحيت اعلام آنها را دارد و اگر اثبات نشده باشند اعلام آن از طريق تلويزيون و در حضور ده ها ميليون بيننده بايد تحت تعقيب قضائی قرار گيرد.

**محسن رضایی می گوید بیش از ۵۰۰نامه محرمانه ای را که در زمان جنگ به آیت الله خمینی نوشته بود منتشر خواهد کرد. آقای رضایی گفته است از اسرار جنگ نباید برای جذب بیشتر آرا سو استفاده کرد و به همین دلیل این نامه ها را پس از انتخابات منتشر می کند.

**وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از چاپخانه داران خواست تا تخلفات انتخاباتی را گزارش دهند. در اطلاعیه وزارت ارشاد آمده است شنیده شده که برخی افراد قصد چاپ تصاویر خصوصی و خانوادگی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری را دارند و چاپخانه داران موارد تخلف را باید گزارش دهند.

**مهدی کروبی و محمود احمدی نژاد شنبه شب در چهارمین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری حضور خواهند داشت. این برنامه از شبکه سوم تلویزیون سراسری و به مدت ۹٠دقیقه پخش خواهد شد.

**محمود سالارکیا ، معاون دادستان تهران گفت در روزهای گذشته درگیریهای پراکنده ای میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفته که اغلب این درگیریهای لفظی بوده است. آقای سالارکیا به خبرگزاری مهر گفت در جریان این تجمعات و درگیریها هیچ کس بازداشت نشده است.

**اطلاعیه ای که اخیرا دفتر آقای ناطق نوری صادر کرده سخنان اخیر آقای احمدی نژاد را مصداق نقض سوگند ریاست جمهوری می داند. در این اطلاعیه آمده که بر اساس اصل ۱۲۱قانون اساسی رییس جمهوری سوگند یاد کرده که از حرمت اشخاص حفاظت کند.

**محمود احمدی نژاد ، رییس جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در برنامه گفت وگوی ویژه خبری که از شبکه دوم تلویزیون دولتی ایران پخش شد از عملکرد چهارساله خود دفاع کرد. آقای احمدی نژاد در مورد مساله برداشت یک میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزی ایران گفت موضوع یک میلیارد دلار حل شد، رییس جمهوری ایران گفت این برداشت با اجازه رهبری بوده و پس از بررسی معلوم شده که در یک اشتباه محاسباتی ریال را با دلار جمع زده اند. در همین حال خبرگزاری مهر در خبری به نقل از روابط عمومی دیوان محاسبات در ایران نوشت موضوع یک میلیارد دلار همچنان در دست بررسی است.

XS
SM
MD
LG