لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۸

ایرباس دستورالعمل پیشنهادی خود را برای خلبانان ارسال می کند


ایرباس، شرکت سازنده هواپیمای ایرفرانس که دوشنبه گذشته در اقیانوس اطلس سقوط کرد به خلبانان این نوع هواپیما هشدار داد در صورتی که شاهد اشکال در عملکرد دستگاه ها باشند، روند استاندارد پیشنهادی را درپیش گیرند.
ایرباس این دستورالعمل را پس از آن صادر کرده که مأموران تجسسی و کارشناسان ایمنی پرواز گفتند پیام هایی که به شکل اتوماتیک از دستگاه های ایرباس دچار سانحه دریافت شده، نشان میدهد که سرعت هواپیما دچار ناهماهنگی بوده است.
ایرباس روز جمعه اعلام کرد هشدار خود را برای تمامی خلبانان این نوع هواپیما- ونه تنها خلبانان ایرباس ۳۳۰ که اخیراً سقوط کرد - فرستاده است.
همزمان، مأموران نجات روز پنجشنبه اعلام کردند آنچه که گمان می شد بقایای هواپیمای جت درهم شکسته ایرفرانس باشد، مربوط به این هواپیما نبوده است.

«رامون کاردوسو» یک فرمانده نیروی هوایی برزیل به خبرنگاران گفت تاکنون هیچ چیزی که متعلق به هواپیما باشد یافته نشده، اما گروه های تجسس به تلاش های خود برای یافتن هرگونه سرنخ درباره هواپیمای یادشده، در آب های شمال شرقی سواحل برزیل ادامه می دهند.

پرواز ۴۴۷ با ۲۲۸ سرنشین از ریودوژانیرو به سوی پاریس در پرواز بود. کارشناسان هنوز علت دقیق حادثه را نمی دانند. مسئولان در حال بررسی این نکته هستند که آیا هواپیمای ایرفرانس در حال پرواز با سرعت اشتباه از میان طوفان های قوی استوایی بوده است یا خیر.

XS
SM
MD
LG