لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۰

عزت الله ضرغامی: درباره فرصت پاسخگویی به محمود احمدی نژاد پس از انتخابات تصمیم گیری می شود


پس از مناظره تلویزیونی محمود احمدی نژاد و میرحسین موسوی ، دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت: درباره درخواست کسانی که خواهان پاسخگویی به اظهارات محمود احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی با میرحسین موسوی هستند، بعد از انتخابات تصمیم گیری می شود.

به گفته ضرغامی، این سازمان تلاش می کند فرصت مساوی پاسخگویی را برای همگان فراهم کند.
محمود احمدی نژاد در جریان مناظره تلویزیونی با میرحسین موسوی در روز چهارشنبه ۱۳ خرداد، برخی از شخصیت های جمهوری اسلامی را به فساد متهم کرد از جمله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری، جبهه مشارکت ایران اسلامی و محسن صفایی فراهانی.

دفتر اکبرهاشمی رفسنجانی، محسن صفایی فراهانی و جبهه مشارکت ایران اسلامی در نامه های جداگانه به صدا و سیما خواستار فرصت پاسخگویی به اظهارات محمود احمدی نژاد از طریق تلویزیون جمهوری اسلامی شدند.

دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی نامه ای منتشر کرد که درآن از جمله نوشته شده:«در نسبت دادن دروغ ها و تهمت به آیت الله هاشمی رفسنجانی و فرزندان ایشان و ایجاد شبهه در فضای انتخاباتی از سوی محمود احمدی نژاد که فرصت پاسخگویی وجود نداشت، خواهشمند است دستور فرمایید قبل از اتمام مهلت تبلیغات انتخاباتی فرصت مناسب، در اسرع وقت در همان شبکه، جهت پاسخگویی و شفاف سازی در خصوص موارد کذب ادعا شده فراهم شود.»

در نامه جبهه مشارکت نیز آمده :« ایشان نسبت های ناروایی به جبهه مشارکت ایران اسلامی و اعضای آن روا داشت بدون آن که فرصت پاسخگویی متقابل فراهم باشد. بنابراین خواهشمند است در همان شبکه و در همان ساعت فرصت مناسب در اختیار نمایندگان جبهه مشارکت قرار داده شود تا توضیحات لازم به مردم داده شود.»

محسن صفایی فراهانی معاون پیشین وزارت امور اقتصاد و دارایی و رئیس پیشین فدراسیون فوتبال پیشتر اعلام کرد که از محموداحمدی نژاد به دلیل اتهاماتی که در تلویزیون علیه او مطرح کرد شکایت خواهد کرد.
محمود احمدی نژاد در مناظره با میرحسین موسوی، صفایی فراهانی را به سوء استفاده از موقعیت خود و بستگانشان متهم کرد. فرزند علی اکبر ناطق نوری نیز که رئیس جمهوری اسلامی او را نمونه ای از «بی قانونی» خوانده بود، در نامه ای سرگشاده به میرحسین موسوی نوشت:« بار سنگین افترایی را که در پیشگاه میلیون ها نفر بر من و خانواده ام روا گردید تحمل می کنم.»
همزمان محمدهاشمی ، برادر اکبر هاشمی رفسنجانی نیز گفت بهتر است این پاسخگویی به پس از انتخابات مؤکول شود چرا که انجام آن در آستانه انتخابات می تواند به مظلوم نمایی احمدی نژاد بیانجامد.

در این میان برخی چهره های سیاسی جمهوری اسلامی نیز به اظهارات محمود احمدی نژاد در جریان مناظره تلویزیونی با میرحسین موسوی، انتقاداتی وارد کردند از جمله حسن روحانی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک و مذاکره کننده ارشد اتمی ایران در زمان محمد خاتمی، دولت محمود احمدی نژاد را به هوچی گری متهم کرد و گفت برخی ادعاهای آقای احمدی نژاد آن قدر مضحک است که نیازی به پاسخ ندارد.

XS
SM
MD
LG