لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۸

آنجلینا ژولی به عنوان قدرتمند ترین شخصیت معروف جهان شناخته شد 


مجله فوربس چاپ نیویورک در فهرست سالیانه خود، آنجلینا ژولی، بازیگر سینمای هالیوود را به عنوان قدرتمند ترین شخصیت معروف جهان معرفی کرد.

افرادی که اسامی آن ها توسط نشریه فوربس در فهرست ۱۰۰ شخصیت نامدار جهان قرار می گیرد، بر مبنای مقدار بالای درآمد و مطرح بودن آن ها در جوامع و رسانه های مختلف انتخاب می شوند.

آنجلینا ژولی ۳۳ سال در صدر این فهرست و در جایگاه اپرا وینفری، مجری محبوب برنامه های تلویزیونی آمریکا قرار گرفته است که هم اکنون در مقام دوم فهرست قرار داد.

مدونا، ستاره موسیقی پاپ، بیونسه خوانند و بازیگر سینما و گلف باز معروف تایگر وودز در مقام های سوم تا پنجم این فهرست قرار دارند.

گروه راک اندرول بریتانیایی « کلد پلی» در مقام پانزدهم فهرست فوربس قرار گرفته است اما جی کی رولینگز، نویسنده انگلیسی تبار سری کتاب های هری پاتر و گوردون رمزی، سرآشپز معروف و صاحب رستوران های گرانقیمت در شهرهای مختلف جهان و مجری برنامه های تلویزیونی درباره نجات رستوران ها از ورشکستگی، امسال از این فهرست خارج شدند.

آنجلینا ژولی بنا بر اطلاعات مندرج در نشریه فوربس توانست علاوه بر مطرح بودن در رسانه های اغلب کشورهای جهان، با موفقیت فیلم هایی چون « پاندای کانگ فو باز» ، سال گذشته بیش از ۲۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد و به این طریق از مقام سوم این فهرست در سال ۲۰۰۸ به مقام اول آن ارتقاع پیدا کند.

با این همه اپرا وینفری با درآمدی بالغ بر۲۷۵ میلیون دلار هنوز پولساز ترین چهره نامدار جهان محسوب می شود.

برد پیت، شریک زندگی آنجلینا ژولی در مقام نهم فهرست فوربس قرار گرفت در حالی که همسر سابق او جنیفر انیسون به مقام هشتم رسید.

بروس اسپرینگستین که هم اکنون در حال اجرای یک تور جهانی است، هم چنین استیون اسپیلبرگ کارگردان مشهور هالیوود و کوبی برایانت قهرمان بسکتبال آمریکا از دیگر افراد مشهوری بودند که نام آن ها در میان ۱۰ نفر نخست فهرست فوربس به چشم می خورد.

سایمون کاول مجری برنامه های تلویزیونی « بریتانیا استعداد دارد» با درآمدی متجاوز ار۷۵ میلیون دلار در سال گذشته در مقام بیست و پنجم فهرست فوربس قرار گرفت.

نام جاستین تیمبرلیک که سال گذشته در رده دوازدهم فهرست فوربس قرار داشت با به پایان رسیدن تور جهانی « فیوچرسکس» او از این فهرست خارج شد. هم چنین چهره های معروف دیگری چون تایرا بنکز، جانی دپ، بازیگرسینما و جنیفرلوپز، خواننده و ستاره سینما امسال از فهرست ۱۰۰ فرد معروف ومطرح فوربس بیرون ماندند.

XS
SM
MD
LG