لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۵۱

فیلم خون آشام و هیث لجر برندگان جوایزسینمایی  ام تی وی در لس آنجلس


فیلم « شفق» درباره یک جوان خون آشام، برنده بهترین فیلم سال جوایز امی تی وی شد که این هفته در تئاتر گیبسون لس آنجلس طی مراسمی به برندگان آن اهدا شد. در این مراسم هم چنین ساشا بارون کوهن، ستاره فیلم کمدی « بورات » و امین ام ، خواننده معروف رپ برنامه های جالبی اجرا کردند که به شدت مورد توجه تماشاگران جوان این جوایز قرار گرفت.

اهدای جوایز ام تی وی از سال ۱۹۸۴ به منظور تقدیر از سازندگان بهترین ویدیوهای موسیقی در نیویورک پایه گذاری شد. در آن زمان شبکه تلویزیونی ام تی وی برای نخستین بار با یک ابتکار تازه ، موسیقی را از مرحله شنیداری به ابعاد تازه ای از مرحله تصویری یا « موزیک ویدیو» کشاند. در نخستین سال اجرای اهدای مراسم جوایز ام تی وی، مدونا از مجریان این برنامه بود. از سال ۲۰۰۱ تا کنون این مراسم درشهر هالیوود در کالیفرنیای جنوبی برگزار می شود. امسال علاوه بر مجری برنامه، اندی سمبرگ کمدین تازه کار و محبوب برنامه های تلویزیونی، بن استیلر، مایک مایرز و سارا سیلورمن نیز قطعات کمدی در لابلای این برنامه اجرا کردند.

فیلم شفق توانست ۵ جایزه مختلف را از آن خود سازد. از جمله جایزه بهترین فیلم سال، بهترین بوسه سینمایی و بهترین صحنه جنگ و ستیز. هم چنین طرفداران فیلم شفق توانستند برای نخستین بار صحنه هایی از دومین قسمت این فیلم را که هنوز در سینماها به نمایش درنیامده و « ماه نو» نام دارد تماشا کنند.

هیث لجر بازیگر فقید استرالیایی جایزه بهترین بازیگر نقش منفی سال ام تی وی را از آن خود ساخت. لجر که با مصرف اتفاقی داروهای مسکن در ژانویه ۲۰۰۸ درگذشت در یک سال گذشته اغلب جوایز سینمایی مهم را برای بازی در نقش ژوکر در فیلم شوالیه تاریک از سری فیلم های بتمن دریافت کرده است.

اما در مراسم اهدای جوایز ام تی وی، ساشا بارون کوهن، کمدین بریتانیایی که تازه ترین فیلم خود به نام «برونو» را تبلیغ می کرد، این برنامه را با حرکات خنده آور در حالی که نقش یک مدساز همجنسگرای استرالیایی را بازی می کردتحت الشعاع قرار داد و به شدت مورد توجه تماشاگران حاضر قرار گرفت.

بخشی از برنامه کوهن، شوخی با امین ام بود که موجب شد تا این خواننده رپ با عصبانیت سالن گیبسون را ترک کند. با این حال برگزار کنندگان این برنامه را یک نگاه تازه از دیدگاهی متفاوت به این نوع برنامه ها به شمار می آورند.

برندگان جوایز ام تی وی با در نظر گرفتن آرای تماشاگران که از طریق اینترنت به نامزدهای مورد نظر خود رای می دهند تعیین می شوند. این سئله باعث می شود تا نتایج این گزینش ها بیش از نتایج جوایز جریان اصلی مانند اسکار یا گلدن گلوب با خواست های تماشاگران مطابقت داشته باشد.

جایزه اول جوایز سینمایی ام تی وی نیز یک لیوان بزرگ پر از ذرت بوداده طلائی است که این خود جنبه های شوخی و طنز به همراه دارد.

فیلم « میلیونر زاغه نشین» که در مراسم جوایز اسکار ۸ جایزه را از آن خود ساخت با وجود نامزدی برای ۶ جایزه سینمایی مختلف ، از مراسم اهدای جوایز ام تی وی دست خالی بازگشت!

فیلم « شفق» نیز که در طول سال گذشته نامزد دریافت جایزه ای از سوی هیچ یک از جوایز معتبر سینمایی نشده بود با فروش گیشه ۳۸۲ میلیون دلاری درسینماهای جهان مورد توجه تماشاگران قرار گرفت و ستاره جوان و خوشقیافه آن رابرت پاتینسون توانست یکشبه ره صد ساله بپیماید و به معروفیت و محبوبیت جهانی برسد.

حاضران در مراسم اهدای جوایز سینمایی ام تی وی هم چنین توانستند نگاه نخستینی به دو فیلم پرسرو صدا که هنوز اکران نشده است داشته باشند. این دو فیلم «ماجراهای هری پاتر و پرنس ناتنی» آخرین فیلم از سری فیلم های هری پاتر که در سال ۲۰۱۰ اکران خواهد شد و « ترانسفورمر» بودند.

بازیگر برنده جایزه اسکار، فارست ویتیکر یکی از مجریان بخشی از برنامه اهدای جوایز ام تی وی بود که یکی از ترانه های « جاستین تیمبرلیک» را به صورتی تازه اجرا کرد.

زک افران و اشلی تیزدل، بازیگران نوجوان فیلم پرفروش کمپانی دیسنی به نام « موزیکال دبیرستانی» جوایز بهترین بازیگر مونث و مذکر سال ام تی وی را از آن خود ساختند.

میلی سایروس، ستاره سری فیلم های « هانا مونتانا» نیز برای بهترین ترانه در موسیقی متن فیلم تازه خود توانست جایزه اول را دریافت کند.

XS
SM
MD
LG