لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۴

اعمال مقررات جدید برای ورود به ایالات متحده از مرزهای دریایی  و زمینی


ایالات متحده برای ارایه مدارک شناسایی شهروندان آمریکایی و کانادایی که برای ورود به این کشور از مرزهای زمینی و دریایی عبور می کنند، مقررات سخت گیرانه تری اعمال کرده است.

وزارت امنیت ملی ایالات متحده اعلام کرده است شهروندان آمریکایی که از کانادا، مکزیک، کشورهای کارائیب و برمودا برای ورود از مرزهای دریایی و یا زمینی به کشورباید گذرنامه آمریکایی، کارت شهروندی آمریکا، گواهینامه و یا کارت برنامه سفرمعتبر به همراه داشته باشند.

شهروندان کانادایی که از مرزهای زمینی و یا دریایی به ایالات متحده سفر می کنند نیز باید گذرنامه کانادایی، گواهینامه و یا کارت برنامه سفرمعتبر به همراه داشته باشند.

مقررات ورود شهروندان مکزیک به ایالات متحده، که ملزم به ارایه گذرنامه حامل مهرروادیدی به جز ویزای مهاجرت و یا کارت روادید لیزری عبور از مرز می باشند، تغییری حاصل نشده است.

مقررات جدید ورود به ایالات متحده از مرزهای زمینی و دریایی از روز دوشنبه اعمال شده است.

در اوایل سال جاری، مقررات سخت گیرانه تری برای ورود مسافرانی که از مرزهای هوایی به ایالات متحده سفر می کنند، به مرحله اجرا درآمد.

پیش از اعمال این مقررات جدید، ایالات متحده مدارک شناسایی متعددی، از جمله شناسنامه و گواهینامه معمولی را برای ورود شهروندان کانادایی به کشور می پذیرفت.

گزارش رسانه ها از اعمال مقررات جدید تاکنون از ترافیک سنگین و یا مشکل عمده ای در مرزها حکایت نمی کنند.

XS
SM
MD
LG