لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۱

انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران


رییس ستاد انتخابات کشور، در سخنانی، گروهی را متهم کرد که به دنبال ایجاد شبهه در روند برگزاری و سلامت انتخابات هستند. به گفته کامران دانشجو، این گروه از هم اکنون، برای زیر سئوال بردن نتیجه انتخابات، در پی زمینه سازی است. این مقام وزارت کشور، در بخش دیگری از سخنانش ، به نامزد های ریاست جمهوری توصیه کرد: از سیاه نمایی، تحریک احساسات عمومی، قومی و منطقه ای و ایجاد یاس در مردم، پرهیز کنند.

دفتر آیت الله موسوی اردبیلی و آیت الله صافی گلپایگانی، دو تن از مراجع تقلید شیعه، گزارشهای خبرگزاری دولت جمهوری اسلامی، ایرنا و بخش خبری بیست و سیِ تلویوزیون جمهوری اسلامی را تکذیب کردند. این دو رسانه پیشتر اعلام کرده بودند که این مراجع تقلید، به صحنه هایی از فیلم انتخاباتی میرحسین موسوی، اعتراض کرده اند. در این فیلم، صحنه هایی از دیدارمیرحسین موسوی با مراجع تقلید، به نمایش در آمده بود. در اطلاعیه دفتر آیت الله صافی گلپایگانی، اقدام خبرگزاری دولتی ايرنا و بخش خبری ۲۰:۳۰ تلویزیون جمهوری اسلامی تاسف‌بار، ضد اخلاقی، تامل برانگيز، خبرسازی و دورغ پردازی توصیف شده است.

مهدی کروبی، کاندیدای ریاست جمهوری در بین مردم نوشهر گفت: واپس گرایی و تفکر تحجر در حال رشد است و این تفکر می گوید که، رای مردم ارزشی ندارد. به گفته مهدی کروبی، اگر مردم پای صندوق های رای نیایند، به آن تفکری کمک می کنند که می گوید، رای و انتخاب، حق مردم نیست.

طيبه صفايی، رییس فراكسيون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: روز سه شنبه، دوازدهم خردادماه، همايش بزرگ زنان حامي محمود احمدي نژاد از ساعت چهار تا هفت شب، در استادیوم پانزده هزار نفری آزادی برگزار می‌شود. به گفته خانم صفایی، در این همایش زنان، محمود احمدی نژاد نیز حضور خواهد داشت.

محسن رضایی دبیر تشخیص مصلحت نظام و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران که به شهرکرد سفر کرده است گفت جناح های سیاسی و دولتمردان باید دعواها را کنار گذاشته و به نزاع و درگیری پایان دهند. آقای رضایی گفت مردم از دعواهای سیاسی خسته شده اند.

XS
SM
MD
LG