لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۰

گزارش: رقابت اصلاح طلبان با احمدی نژاد شدت گرفته است


تبلیغات ۴ نامزد انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در ایران در حالی که کمتر از دو هفته به انتخابات باقی مانده با شدت بیشتری ادامه می یابد.

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری فعلی ایران که برای بار دوم نیز نامزد انتخابات شده در این دوره با رقبای جدی روبروست. خبرگزاری آسوشیتدپرس در این باره می نویسد نخست وزیر سابق ایران رقیب دشواری برای محمود احمدی نژاد است و هواداران موسوی او را به عنوان رهبری می بینند که می تواند ایران را از بحران اقتصادی حاضر خارج کرده و موقعیت ایران را در عرصه بین المللی ارتقا دهد.

رقبا از محمود احمدی نژاد به دلیل هزینه های بسیاری که ایران بر سر سیاستهای غرب ستیزانه او متحمل شده انتقاد می کنند و معتقدند رییس جمهوری باید تلاش خود را بر بهبود اوضاع اقتصادی متمرکز می کرد.

در مقابل آقای احمدی نژاد می کوشد که دستاوردهای هسته ای ایران را در دوران ریاست جمهوری اش بزرگ جلوه دهد.

روز یکشنبه آقای احمدی نژاد در جمع هزاران نفر از طرفدارانش در تهران وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات شمار سانتریفوژهای هسته ای را افزایش دهد.

این در حالی است که در روزهای پیش مرکز تحقیقات استراتژیک در بیانیه‌ای با انتقاد از گفته‌های محمود احمدی‌نژاد در مورد برنامه هسته‌ای هدف دولت نهم را «انحراف افکار عمومی از شرایط نا‌بسامان» دانسته بود.

انتقاد تند و مستقیم یک مرکز تحقیقاتی از رییس جمهوری وقت در ایران نسبتا بی سابقه است.

منتقدان می گویند شیوه ای که محمود احمدی نژاد در قبال پرونده هسته ای ایران در پیش گرفته در کنار سیاستهای تند روزانه او، سازمان ملل متحد را واداشته تا به دلیل خودداری از غنی سازی اورانیوم سه بار قطعنامه تحریم های اقتصادی علیه ایران صادر کند.

روز شنبه نخست وزیر پیشین ایران در حالیکه همسرش، زهرا رهنورد، او را همراهی می کرد در جمع بانوان طرفدار موسوی در تهران حاضر شد و آقای موسوی قول داد که در دولتش از حقوق زنان حمایت کند.

سخنان آقای موسوی با تشویق حاضران همراه شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس از آقایان میر حسین موسوی و محمود احمدی نژاد به عنوان رقبای اصلی در انتخابات ۲۲ خرداد نام می برد. در این انتخابات محسن رضایی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران و مهدی کروبی دبیر کل حزب اعتماد ملی نیز به عنوان نامزد دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران حضور دارند.

XS
SM
MD
LG