لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۲

خبرهای کوتاه از انتخابات ایران


کمیته عالی نظارت بر انتخابات و میز احزاب ایران از چهار کاندیدای ریاست جمهوری برای تبادل نظر در زمینه انتخابات دعوت کرده اند. میز احزاب ایران همچنین در نامه جداگانه ای به آقایان ثمره هاشمی، دانش جعفری، کرباسچی و بهزادیان نژاد روسای ستاد تبلیغاتی چهار نامزد ریاست جمهوری در ایران از آنها خواسته تا در زمینه اعمال نظارت بر انتخابات همکاری کنند.

**********

یکی از معاونان ستاد کل نیروهای مسلح در ایران اعلام کرد هرگونه استفاده گروهها، سازمانها، احزاب و ستادهای انتخاباتی از عنوان بسیج خلاف است. سردار سرتیپ جزایری گفته است چنانچه استفاده از نام بسیج در گروههای سیاسی باب شود خطر انشعابهای مصنوعی و کاذب در تشکلهای ساختگی با نام بسیج دور از انتظار نخواهد بود.

**********

آیت الله نوری همدانی در مسجد اعظم قم گفته است هیچ یک از مراجع تقلید از کاندیدایی خاص حمایت نکرده اما مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت کرده اند، به گزارش خبرگزاری فارس آیت الله نوری همدانی گفت مردم ایران به رشد و بلوغ سیاسی رسیده اند و خودشان می توانند کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.

**********

رییس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات می گوید «عدم جمع آوری قلیانها» به انتخابات ربطی ندارد. مصطفی غفاری به خبرگزاری مهر گفت مصرف قلیان غیر قانونی است اما شرایط ممنوعیت باید در جامعه فراهم شود و عدم اجرای قانون هیچ ربطی به انتخابات ندارد.

**********

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران و نامزد دهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت عدالت مهمترین ماموریت دولت اسلامی است، آقای احمدی نژاد در سفر به ساوجبلاغ گفت اگر مصلحت ببیند اسامی برخی از مفسدان اقتصادی را در تلویزیون اعلام خواهد کرد. در همین حال روزنامه اعتماد چاپ تهران در شماره روز یکشنبه خود نوشت تعدادی از چهره های شاخص اصولگرای مجلس امضای طومار حمایت از آقای احمدی نژاد را تکذیب کرده اند. این روزنامه نوشت حاميان احمدی نژاد حاضر نيستند اسامی نمايندگان حامی احمدی نژاد را علنی کنند.

**********

مهدی کروبی در مشهد دو عضو دیگر کابینه احتمالی خود را معرفی کرد، محمد رضا عباسی فر و محمد علی نجفی دو نفری هستند که آقای کروبی برای حضور در کابینه آنها را مد نظر دارد.

**********

برنامه های دولت میر حسین موسوی در حوزه زنان اعلام شد، لغو هرگونه سهمیه بندی جنسیتی و بومی گزینی در دانشگاه ها از جمله این برنامه ها است. روح الله حسینیان به خبرگزاری کار ایران گفت تعدادی از اصولگرایان از موسوی حمایت می کنند.

**********

محسن رضایی نامزد دهمین انتخابات ریاست جمهوری در ایران می گوید برای استفاده صحیح از منابع موجود در ایران تغییر الگوی مدیریت ضروری است. آقای رضایی در رشت گفت در حال حاضر ۲۴ درصد بیکاری در میان بانوان وجود دارد. وی افزود خانه داری را به عنوان یک شغل تعریف خواهد کرد و در کابینه احتمالی اش به زنان شغل های کلیدی واگذار می کند.

XS
SM
MD
LG