لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

احمدی نژاد: امکانات مالی برای تبلیغات انتخاباتی ندارم


محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران و دیگر نامزد دهمین انتخابات ریاست جمهوری در وبلاگ شخصی خود نوشت امکانات مالی برای هزینه های تبلیغاتی ندارد.آقای احمدی نژاد نوشت از قبول کمکهای مالی انتخاباتی خودداری کرده و اعتقادی هم به صرف این گونه هزینه ها ندارد.

تدوین طرح حفاظتی و امنیتی انتخابات


رییس کمیته امنیتی ستاد انتخابات تهران از تدوین طرح حفاظتی و امنیتی انتخابات در استان تهران خبر داده است. بر اساس این طرح در استان تهران بیش از بیست هزار نیروی انتظامی و امنیتی مسوولیت حفاظت از شش هزار صندوق رای را در استان تهران بر عهده خواهند داشت.

برخورد با تبلیغ نامزدها در رسانه های دولتی

سازمان بازرسی با تبلیغ کاندیداها در رسانه های دولتی برخورد می کند. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بازرسی کل در ایران گفت روزنامه های دولتی و دستگاههای دولتی و هر نهادی که بودجه خود را از دولت دریافت می کنند به هیچ عنوان نمی تواند به نفع یا ضرر هیچ نامزدی تبلیغ کنند.

درخواست برای حذف نگاه امنیتی به اقلیت های دینی

فراکسیون نمایندگان اهل سنت در مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه سرگشاده ای خواسته های خود را از نامزدهای دهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران عنوان کرد. از جمله این خواسته ها حذف نگاه امنیتی به اقلیتهای دینی و مذهبی، استفاده از نخبگان اهل سنت در مدیریت کلان کشور و اخذ مجوز برای تاسیس مجتمع فرهنگی و مسجد ویژه اهل سنت در تهران است.

برگزاری انتخابات در بیش از یکصد کشور

وزیر امور خارجه ایران از برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری در ۱۳۰کشور جهان خبر داد. منوچهر متکی گفت ۴۵۰ هزار تعرفه آماده و به سفارتخانه های ایران ارسال شده است. به گفته وزیر امور خارجه بالاترین میزان مشارکت ایرانیان خارج از کشور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۰هزار نفر بوده است.

رضایی و اعطای سهام مولد

محسن رضایی ، نامزد انتخابات ریاست جمهور ی در ایران می گوید که سهام مولد را جایگزین سهام عدالت خواهد کرد. آقای رضایی گفت می خواهد با کاهش اقتصاد دولتی و فعال سازی بخش خصوصی انقلاب صنعتی به وجود آورده و آزادی اقتصادی را گسترش دهد.

دولت الکترونیک؛ برنامه جدید موسوی

میر حسین موسوی ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایران برنامه های خود را برای تحقق دولت الکترونیک اعلام کرد. در متن برنامه اعلام شده آمده است که دولت الکترونیک راهکاری موثر برای افزایش خدمات دولتی، کاهش امکان فساد در معاملات دولتی و حتی کاهش ترافیک شهرهای ایران است.

انحلال هیات مدیره باشگاه ذوب آهن

هیات مدیره باشگاه ذوب آهن منحل شد. جمهوریت با انتشار این خبر نوشته است دلیل انحلال هیات مدیره این باشگاه موفق حمایت از نامزدی میر حسین موسوی بوده است .

در اصلی دانشگاه امیر کبیر شکسته شد

در اصلی دانشگاه امیر کبیر تهران شکسته شد. خبرگزاری کار ایران نوشت همزمان با مخالفت مسوولین دانشگاه با ورود مهدی کروبی به دانشگاه، دانشجویان حامی کروبی به نیروهای حراست فشار آوردند به طوریکه در اصلی دانشگاه شکسته شد. آقای کروبی که کرباسچی شهردار پیشین تهران او را همراهی می کرد پس از ورود به دانشگاه گفت در صورت پیروزی در انتخابات در دولت او حرمت دانشجویان و اساتید حفظ خواهد شد.

XS
SM
MD
LG