لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۶

پرزیدنت اوباما: آمریکا برای مقابله با تهدید های اینترنتی آماده نیست


باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید به منظور نظارت بر کوشش های دولت برای حفاظت از سیستم های کامپیوتری کشور، هماهنگ کننده ای را منصوب خواهد کرد.

آقای اوباما روز جمعه در کاخ سفید گفت تهدید های اینترنتی یکی از جدی ترین چالش های اقتصادی و امنیت ملی برای آمریکا است، و یاد آور شد که چگونه تروریست ها در حملات سال پیش در مومبای، در هند، نه فقط از اسلحه بلکه همچنین از فناوری های دیجیتال استفاده کردند.

آقای اوباما گفت اقدامات تروریستی در جهان امروز نه فقط می تواند بوسیله چند افراطی صورت گیرد، بلکه با چند ضربه روی کلیدهای کامپیوتر، در آنچه او آنرا «اسلحه اختلال جمعی» نامید انجام شود.

آقای اوباما گفت ایالات متحده آنگونه که باید برای مقابله با تهدیدهای اینترنتی آمادگی ندارد، و افزود هکرها درباره شبکه الکتریک کشور تحقیق کرده اند، و در یک مورد دیگر، با نرم افزار بدخواهانه موجب آلودگی چندین هزار کامپیوتر دولت شده اند. آنها حتی به سیستم کامپیوتری کمپین انتخاباتی خود وی نفوذ کردند.

پرزیدنت اوباما گفت شبکه های دفاعی و نظامی آمریکا زیر حمله دائمی قرار دارند و افزود «فضای مجازی» یک واقعیت است و خطر همراه با آن نیز چنین است.

او زمانی کوتاه پس از آغاز کار در ماه ژانویه، دستور داد یک بررسی ۶۰ روزه در مورد کوشش های دولت برای تقویت امنیت اینترنتی صورت گیرد.

نیویورک تایمز می گوید وزارت دفاع آمريکا قصد دارد فرماندهی نظامی جدیدی برای امنیت اینترنتی و "فضای سایپر" ، که با سلاح های کامپیوتری دفاعی و تهاجمی عمل خواهد کرد، ایجاد کند.

یک سخنگوی پنتاگون اخیرا گفت تعداد حملات اینترنتی دو برابر شده است.

وال استرایت جورنال ماه پیش در گزارشی نوشت جاسوسانی که گفته می شود در چین مستقر هستند، با استفاده از اینترنت وارد یک سیستم کامپیوتری شامل اطلاعاتی در باره پروژه ۳۰۰ میلیارد دلاری هواپیماهای جدید جنگنده آمريکا شدند. این پروژه یکی از گرانترین برنامه های تسلیحاتی آمريکا تلقی می شود.

XS
SM
MD
LG