لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۰

در تیراندازی بسوی دفتر  انتخاباتی احمدی نژاد سه نفر مجروح شدند


رسانه های دولتی ایران می گویند مردان مسلح بسوی یکی از دفاتر کمپین انتخاباتی محمود احمدی نژاد رییس جمهوری تیراندازی کرده اند.

خبرگزاری ایرنا می گوید تیراندازی که در آن سه نفر مجروح شدند، روز جمعه در شهر زاهدان روی داد.

مسئول دفتر به ایرنا گفت سه مرد پیش از تیر اندازی افرادی را که در دفتر حضور داشتند تهدید کردند. به گفته او دو کارمند دفتر و یک کودک مجروح شدند، و مردم مهاجمان را دستگیر کردند.

این حادثه یک روز پس از آن روی داد که در یک حمله انتحاری در مسجد امیرالمومنین در زاهدان، ۱۹ تن کشته شدند.

در این میان، یک کاندیدای ریاست جمهوری در ایران می گوید آماده است به گفت و گو با قدرت های بین المللی درباره برنامه اتمی ایران ادامه دهد.

میر حسین موسوی، در مغایرتی آشکار با موضع محمود احمدی نژاد رییس جمهوری فعلی، روز جمعه گفت او اگر انتخاب شود موافقت خواهد کرد با گروه ششگانه قدرت های جهانی که خواهان بحث درباره کوشش های اتمی ایران بوده اند، وارد مذاکره شود. پنج عضو دائمی شورای امنیت – ایالات متحده، بریتانیا، چین، فرانسه و روسیه – بعلاوه آلمان، اعضای این گروه هستند.

احمدی نژاد اخیرا مذاکره با گروه را رد کرد.

موسوی، همانند احمدی نژاد می گوید ایران به توسعه تکنولوژی اتمی برای مقاصد صلحجویانه ادامه خواهد داد. و یاد آور می شود برای مطمئن ساختن جامعه بین المللی که برنامه اتمی ایران برای ساختن اسلحه نیست، کوشش خواهد کرد.

موسوی همچنین گفت او مذاکره با آمریکا را یک مقوله «ممنوعه» تلقی نمی کند، و واشنگتن را ترغیب کرد سیاست خود را نسبت به ایران تغییر دهد. موسوی اظهار نظر کرد که پایان دادن به تحریم های اقتصادی گامی مثبت خواهد بود.

XS
SM
MD
LG